Dom i Wnętrze

Najświeższe meblarskie trendy ogrodowe

Mimo tego, że lato trwa w najlepsze i coraz częściej kierujemy swoje myśli ku nadchodzącej jesieni, warto do końca wykorzystać ciepłą aurę i cieszyć się letnią beztroską. Schyłek wakacji to najlepszy czas na zakup mebli ogrodowych! Większość sklepów właśnie teraz obniża ceny swoich produktów, więc nowoczesne meble tarasowe można kupić w okazyjnych cenach. Jakie meble warto mieć w swojej kolekcji, aby ogród i taras dorównywały estetyką aranżacjom z okładek pism poświęconych tematyce ogrodowej? Sprawdź!

Elegancja zaklęta w prostocie

Trendy w meblarstwie nie odbiegają od tendencji obowiązującej w architekturze. Główną zasadę, przyświecającą projektantom wyposażenia outdoorowego można krótko i zwięźle podsumować w trzech słowach: mniej znaczy więcej! W projektach ogrodów zdecydowanie na prowadzenie wychodzi elegancka prostota. W kolekcjach czołowych producentów próżno szukać misternych zdobień, żłobień i falistych linii. Zamiast nich króluje geometryczny ład i symetria. Drewno zostało wyparte przez lekkie i odporne surowce, takie jak aluminium i technorattan. Pewne specyficzne trendy wyrażają się  również w połączeniach materiałów – hartowane szkło świetnie komponuje się z aluminium i syntetycznym rattanem, a naturalne materiały są śmiało łączone z metalem. Ponadto, meble ogrodowe i tarasowe to obecnie nie tylko stoły, krzesła i fotele, ale niebanalne huśtawki, hamaki, hokery i designerskie leżanki!

Moda to również wygoda

Dążenia do maksymalnej użyteczności przedmiotów codziennego użytku uwidaczniają się również w meblarstwie. Nowoczesne wyposażenie outdoor wykonane jest z materiałów odpornych, lekkich, niezniszczalnych dla czynników zewnętrznych. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz wygodne meble, które nie wymagają impregnacji i zabezpieczeń.

Previous ArticleNext Article
https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ rs-gisor.org