Dom i Wnętrze

Najnowsze trendy w budownictwie

Proste bryły, parterowe konstrukcje i skandynawski minimalizm – oto zarys domu, który coraz częściej wybierają Polacy. Przekonaj się, jakie trendy wyznaczają kierunek rozwoju polskiego budownictwa.

Im mniej, tym lepiej!

Minimalistyczna moda rodem z mroźnej Skandynawii szturmem opanowała całą Europe. W Polsce surowa prostota również zyskała rzesze zwolenników. Modny dom to duża bryła w formie kwadratu, z płaskim dachem i dużymi oknami wpuszczającym do wnętrza szerokie wiązki światła. Naturalne materiały i jasne kolory nadają całości ciepły ton. Do lamusa odeszły wszelkiego rodzaju ozdobniki, takie jak kolumny czy balustrady. Coraz częściej projektanci używają betonu architektonicznego, który kontrastując z modnymi przeszkleniami, nadaje całości niebanalny i oryginalny charakter. Jasne drewno, beton i dużo szkła to przepis na piękny dom w skandynawskim stylu.

W trosce o środowisko

Współczesne budownictwo idzie w kierunki jak największej funkcjonalności, która pociąga za sobą ekologię. W nowoczesnym budownictwie nie ma miejsca na nietrwałe materiały, przypadkowe rozmieszczenie okien czy nieefektywne ocieplenie, systemy wentylacji i ogrzewania. Coraz popularniejsze stają się innowacyjne rozwiązania techniczne, a zainteresowanie  oknami pasywnymi rośnie z roku na rok. Budowa energooszczędnych domów to ukłon w stronę ekologii, ale również spore odciążenie dla naszego portfela. Mimo tego, że instalacja i montaż na przykład systemów pasywnych to większy wydatek niż zakup standardowego wyposażenia, to warto pamiętać, że jest to  wydatek jednorazowy, który niejednokrotnie zwróci się w przyszłości.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/