Biznes

Jak wygląda kurs spadochronowy?

Wiele osób, które choć raz miały przyjemność skoczyć ze spadochronem w tandemie, a więc z instruktorem, który odpowiada za bezpieczeństwo, marzy o tym, by unosić się ponad ziemią samodzielnie. Aby jednak było to możliwe należy zdobyć teoretyczne i praktyczne umiejętności oraz ukończyć kurs spadochronowy, który jest potwierdzeniem ich zdobycia.

Skoki na linie statycznej

Najszybszym i najtańszym sposobem na samodzielne skakanie ze spadochronem jest ukończenie podstawowego kursu spadochronowego, który polega na skoku na linie statycznej. Aby wykonać taki kurs konieczne są badania lekarskie potwierdzające sprawność kandydata i brak przeciwwskazań zdrowotnych.
Kurs spadochronowy składa się z części teoretycznej, trwającej co najmniej kilka godzin oraz ze szkolenia praktycznego. W przypadku takiego kursu wyskakujemy z samolotu, który unosi się na wysokości około 1500 metrów, zaś samo otwarcie spadochronu następuje samoczynnie dzięki linie statycznej.

Program kursu spadochronowego

Aby skakać bezpiecznie ze spadochronem należy posiadać konkretne umiejętności. Bardzo ważne jest nabycie wiedzy teoretycznej, która obejmuje między innymi wiedzę o prawach fizyki związanych ze skokiem, budowę spadochronu i całego oprzyrządowania oraz technikę samego skoku.
Musimy także dowiedzieć się jak prawidłowo i bezpiecznie przygotować spadochron do skoku oraz poznać wszelkie zasady bezpieczeństwa i nabyć umiejętności reagowania w sytuacjach ekstremalnych. Przed właściwymi zajęciami praktycznymi kursanci wykonują także ćwiczenia naziemne, obejmujące naukę prawidłowego opuszczania samolotu, lądowania oraz zachowania w powietrzu.

Szkolenie spadochronowe AFF

Najpopularniejszą obecnie i najchętniej wybieraną przez kursantów formą szkolenia jest kurs spadochronowy AFF. Nazwa pochodzi od angielskiego zwrotu Accelerated Free Fall czyli po prostu przyspieszona nauka swobodnego spadania. Jest to nowoczesna metoda, która pozwala dość szybko nabyć wszelkie konieczne umiejętności do samodzielnego wykonywania skoków spadochronowych.
Podobnie jak inne szkolenia, również ten kurs składa się zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. Na początku praktycznej części tego szkolenia wykonuje się skoki w towarzystwie dwóch instruktorów, ale już po zaledwie dwóch takich skokach wykonujemy skok z jednym instruktorem, by następnie móc już skakać samemu, jeśli oczywiście zdążyliśmy już nabyć konieczne umiejętności. Takie skoki odbywają się na wysokości około 4000 metrów. Swobodne spadanie trwa wówczas około dwie minuty.
Artykuł powstał we współpracy ze Strefą Silesią

Previous ArticleNext Article
zobacz https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-wynajem-mieszkania/ Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft