Dom i Wnętrze

Kuchnia w skandynawskim stylu

Jeśli masz już dość nadmiaru i przesadnej elegancji w twoim otoczeniu, postaw na kuchnię w stylu skandynawskim. Jeśli na myśl o chłodnym, metalowym, futurystycznym wręcz urządzeniu twojej przestrzeni kuchennej czujesz się nieswojo, rozważ wprowadzenie stylu Północy.

Niepretensjonalny

Przede wszystkim styl skandynawski jest niepretensjonalny. Wybiorą go osoby, które lubią być sobą i nie chcą niczego udawać. Prostota tego stylu, brak dążenia do designerskich popisów, unikanie przepychu i wybujałego piękna – to wszystko sprawia, że styl skandynawski przemówi do osób nie lubiących hipokryzji w żadnym jej wymiarze. Również w kuchni wszystko jest dokładnie tym, czym ma być. Meble kuchenne służą człowiekowi i nie powinny być przesadnie wystylizowane. Dodatki są skromne, ale znaczące i niebanalne.

Jasność

W skandynawskim świecie z pewnością brakuje słońca i światła. Dlatego trzeba wprowadzić jak najwięcej jasności do swojego środka, żeby było ono pogodne, harmonijne i zrównoważone. Dotyczy to również kuchni, w której dominują kolory jasne, przeważa biel. Jasne są zarówno meble kuchenne, ściany jak i detale.

Naturalność

Wszechogarniająca przyroda w skandynawskim świecie sprawia, że także wnętrza są naturalne. Meble do kuchni, szafki kuchenne, blaty, stoły i krzesła – wykonane z drewna malowanego na biało. Dekoracje i elementy ozdobne nawiązują do przyrody. Renifery, jodły, płatki śniegu, niedźwiedzie – pojawiają się w uproszczonej formie jako wzory zdobiące detale. Na ścianie – obrazy przyrody, które bezpośrednio wprowadzają naturę do środka.

Previous ArticleNext Article
worlds.com zobacz zobacz wiecje