Zdrowie i Uroda

Leczenie rozstępów – skuteczny zabieg, czyli laseroterapia

Zastanawiasz się, jak się pozbyć rozstępów? Poznaj skuteczną metodę leczenia rozstępów – zabieg laserem frakcyjnym.

Leczenie rozstępów – poznaj skuteczną metodę redukcji rozstępów

Rozstępy to nieestetyczne zmiany w strukturze skóry, które są źródłem wstydu i kompleksów dla wielu osób. Wśród licznych metod zapobiegania i leczenia rozstępów nie wszystkie są równie skuteczne. Specjaliści medycyny estetycznej są zgodni, że najlepsze rezultaty przynosi laserowe usuwanie rozstępów. Choć wymaga serii powtórzeń, daje szansę na to, że zmiany skórne staną się niemal niewidoczne. Poznaj zalety redukcji rozstępów laserem.

Skuteczne zabiegi na rozstępy

Rozstępy powstają na skutek rozciągnięcia skóry z różnych powodów, m.in. na skutek:

  • szybkiego przybrania na wadze, 
  • zmiany kształtu sylwetki w okresie dojrzewania, 
  • zmian hormonalnych w trakcie rozwijającej się ciąży,
  • budowania masy mięśniowej. 

Rozstępy to podłużne pasma tkanki bliznowatej, które pojawiają się tuż pod powierzchnią skóry, najczęściej w okolicach: piersi, pleców, brzucha, pośladków, ud i ramion.

O ile można w pewnym stopniu zapobiegać rozstępom, zanim się pojawią, np. intensywnie nawilżać skórę od pierwszych dni ciąży, to niezwykle trudno jest pozbyć się już istniejących zmian. Popularne kremy na rozstępy nie zlikwidują poważnych uszkodzeń w strukturze skóry, jakimi są rozstępy. Dlatego specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zalecają leczenie rozstępów laserem frakcyjnym. Laseroterapia umożliwia całkowite usunięcie szpecących zmian skórnych lub wyraźne ich zredukowanie i wygładzenie.

Usuwanie rozstępów w gabinecie medycyny estetycznej

Laserowe leczenie rozstępów wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. W razie potrzeby stosowane jest znieczulenie miejscowe w postaci kremu anestetycznego.  Dodatkowo laser wyposażony jest w skuteczny system chłodzenia, który koi skórę strumieniem zimnego powietrza. Podczas procedury lekarz precyzyjnie przesuwa głowicą lasera po skórze objętej rozstępami.

Laser oddziałuje jedynie na wybrane fragmenty skóry, dzięki czemu zabieg odbywa się w sposób kontrolowany. Istotą laserowego usuwania rozstępów jest pobudzenie tkanek do samodzielnej regeneracji. Leczenie rozstępów laserem polega na zastosowaniu wiązki światła, która podgrzewa wodę zawartą w skórze i odparowuje, czego efektem jest powstawanie kontrolowanych mikrouszkodzeń. W odpowiedzi na te uszkodzenia zdrowa skóra zaczyna produkować więcej kolagenu, który stopniowo wypełnia ubytki w tkance. W miejscach rozstępów zaczyna powstawać nowa, gładka i jędrna skóra.

Jakie efekty daje laserowe leczenie rozstępów?

Laser dociera do głębokich warstw skóry, dzięki czemu powoduje ich przebudowę i stymuluje produkcję kolagenu. Działanie to prowadzi do odbudowania ubytków powstałych pod wpływem rozciągnięcia skóry i redukcji rozstępów.  Pojedyncza sesja wpływa na poprawę jakości skóry, ale nie prowadzi do spektakularnej redukcji rozstępów. Optymalne efekty laserowego leczenia rozstępów przynosi dopiero seria zabiegów.

W skutecznym leczeniu rozstępów bardzo ważny jest moment rozpoczęcia terapii. Im wcześniej zdecydujemy się na zabieg, tym większa szansa na całkowite pozbycie się defektów skórnych. Leczenie najlepiej rozpocząć, gdy mamy do czynienia ze świeżymi rozstępami – w kolorze czerwonym. Z czasem stają się białe i wtedy dużo trudniej jest je usunąć. Na szczęście nowoczesne lasery na rozstępy, takie jak laser frakcyjny Icon Cynosure 1540, doskonale sprawdzają się w redukcji zarówno czerwonych, jak i białych rozstępów. Oczywiście w tym drugim przypadku, gdy rozstępy są dojrzałe, trzeba nastawić się na konieczność większej liczby zabiegów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod usuwania rozstępów, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Previous ArticleNext Article
https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://beesafe.pl/opinie/ https://beesafe.pl/porady/najpopularniejsze-marki-samochodow-w-polsce/