Motoryzacja

Ubezpieczenie szkolne – najważniejsze informacje

Początek roku szkolnego to dla rodziców intensywny czas wymagający dopięcia na ostatni guzik wielu formalności. Jedną z kwestii poruszanych na każdym pierwszym w danym roku szkolnym zebraniu z wychowawcą jest ubezpieczenie szkolne. Na jaką pomoc mogą liczyć rodzice dzieci objętych taką opieką? Czy kupno polisy jest obowiązkowe?

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to polisa NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) stworzona z myślą o dzieciach chodzących do żłobków, przedszkoli, szkół, a nierzadko również o studentach i osobach kształcących się  w innych placówkach oświatowych.  Dzięki ubezpieczeniu opiekun może liczyć na realną, finansową pomoc w trudnej, losowej sytuacji. Twoje dziecko złamało nogę na zajęciach wychowania fizycznego? Ukąszenie kleszcza na wycieczce wywołało szereg groźnych objawów wymagających leczenia?  W każdej nieprzewidzianej sytuacji możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela. Otrzymane pieniądze możesz przeznaczyć na leczenie w specjalistycznej klinice, rehabilitację, zakup leków czy pomoc psychologiczną.

Nazwa polisy może być myląca. Okazuje się, że ubezpieczenie chroni dziecko nie tylko wtedy, kiedy przebywa w placówce. Treść umowy obowiązuje również w czasie wolnym od zajęć – popołudniami, w weekendy, ferie, wakacje i święta.

Dobrowolna decyzja

Skorzystanie ze zbiorowej oferty ubezpieczenia oferowanego przez szkołę jest dobrowolne. Co ważne, oferty przygotowane dla szkół często są mocno okrojone i zapewniają jedynie podstawową ochronę. Z tego względu przezorni rodzice przeważnie decydują się na wykupienie ubezpieczenia na własna rękę.

 

 

Previous ArticleNext Article
https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/