Zdrowie i Uroda

Kupujemy koncentrat barszczu czerwonego. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Barszcz czerwony, to jedna z ulubionych zup Polaków. Co prawda o smakach się nie dyskutuje, ale i tak smak ten jest niepowtarzalny i tak charakterystyczny dla wielu polskich domów. Samo przyrządzenie barszczu jest dość czasochłonne. Dlatego coraz większym „wzięciem” cieszy się koncentrat barszczu czerwonego.

Zanim kupimy

Na ladach wielu supermarketów (i nie tylko), znajdziemy gotowy koncentrat barszczu czerwonego. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne z punktu widzenia kulinarnego. Niemniej, przed zakupem tego produktu warto sprawdzić kilka informacji, które muszą znajdować się na jego opakowaniu.
Pierwszą z nich jest marka. Mamy w Polsce kilku wiodących producentów tegoż koncentratu, ale nie zapominajmy, że produkty z niższych półek też nie są aż tak złe. Nie decydujmy się na zakup najtańszych koncentratów, albo koncentratów w proszku. Ich smak znacznie mniej przypomina tradycyjny, polski barszcz.

Wydajność

Bardzo istotne jest to, by koncentraty barszczu czerwonego były jak najbardziej „wydajne”. O co chodzi? W praktyce o to, by zawartość butelki bądź opakowania starczyła na możliwie jak największą ilość wody. Taka informacja znajduje się na opakowaniu i jej umieszczenie jest obowiązkowe.
Dobry koncentrat barszczu czerwonego, powinien wystarczyć na dziesięciokrotność pojemności opakowania. Wtedy mamy pewność, że trafiliśmy na dobry produkt. Jeśli więc w opakowaniu znajduje się 300 mililitrów koncentratu, to powinien on wystarczyć na maksimum 3 litry zupy.

Zawartość buraków

Jak wiadomo, koncentraty barszczu czerwonego powinny powstawać w oparciu o buraki. Jednak nie łudźmy się – żaden koncentrat nie jest wyprodukowany w 100 procentach ze wspomnianych buraków. Zawsze pojawiają się w nim dodatki, które mają polepszyć jego aromat, zapach i wygląd.
W dobrym koncentracie, zawartość ta powinna oscylować gdzieś w okolicach 50 procent. Oczywiście im więcej, tym lepiej. Jednak nie łudźmy się, że wartość ta wyniesie np 70 procent. Z reguły jest to połowa objętości butelki z koncentratem.
koncentrat barszczu czerwonego znaleźć można w Sklepie Vitapol

Previous ArticleNext Article
https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://beesafe.pl/porady/najpopularniejsze-marki-samochodow-w-polsce/