Dom i Wnętrze

Rusztowania aluminiowe jezdne czy wolnostojące

Wybór różnych rodzajów rusztowań sprawia, że firmy budowlane, bo to one najczęściej sięgają po specjalistyczne drabiny, wysięgniki czy rusztowania, stają przed realnym problemem: jakie rusztowania aluminiowe wybrać, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, a jednocześnie aby móc wykonywać kolejne zlecenia, nawet na bardzo dużych wysokościach.

Rusztowania wolnostojące czy jezdne

Większość rusztowań z aluminium to rusztowania wolnostojące, przy czym zwykle ich wysokość robocza nie przekracza 4 m. Z kolei rusztowania jezdne przeznaczone są do pracy na dużych wysokościach. Oprócz wysokości samego rusztowania i wysokości roboczej warto dodatkowo sprawdzić wielkość podestu, bowiem przy podobnych parametrach rusztowań same podesty mogą się znacząco różnić wielkością. Najbardziej optymalne przy pracy na wysokości są podesty prostokątne, o szerokości równej co najmniej 60 cm. Rusztowania jezdne powinny być uzupełnione o dodatkowe stabilizatory, dzięki którym rusztowanie nie będzie się przesuwać. Takie stabilizatory umożliwiają również ustawianie rusztowań na powierzchniach nierównych, np. na schodach. Natomiast dodatkowym zabezpieczeniem przy pracy na wysokości mogą być specjalne kotwy, którymi przytwierdza się rusztowanie do ściany budynku.

Nowoczesne rusztowania przegubowe

Coraz częściej rusztowania aluminiowe są rusztowaniami wielofunkcyjnymi. Rusztowania przegubowe można w krótkim czasie rozkładać i dostosowywać do potrzeb. Takie rusztowanie może być rusztowaniem jezdnym, dwiema drabinami wolnostojącymi czy dwiema drabinami przystawnymi. Łatwość montażu takich rusztowań oznacza, że mogą one być złożone i rozłożone przez jedną osobę bez konieczności sięgania po specjalistyczne narzędzia. Do tego celu wykorzystuje się jedynie specjalne połączenia zaciskowe oraz elementy nasadzane. Po rozłożeniu rusztowanie można równie szybko przetransportować korzystając z zamontowanych kół. W czasie pracy rusztowanie jest zabezpieczone przez specjalne stabilizatory z dodatkowymi antypoślizgowymi nakładkami.
Źródło artykułu rusztowania aluminiowe – SternService

Previous ArticleNext Article
Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft zobacz trzaikrajobraz.pl