Zdrowie i Uroda

Kostiumy kąpielowe kiedyś i dziś

Obecne kostiumy kąpielowe znacznie różnią się od tych, które noszono kiedyś. Jeszcze pod koniec XIX wieku standardowy damski strój kąpielowy zakrywał niemalże całe ciało, a na przestrzeni lat zmieniał się coraz bardziej.

Pierwsze kostiumy kąpielowe

Jedne z pierwszych strojów kąpielowych składały się z długiej niemalże do ziemi sukni, pantalonów, pończoch i specjalnych butów wiązanych na kostce. Jakby tego było mało – pod kostiumem kąpielowym kobiety nosiły gorset!

Wraz z biegiem czasu pojawiały się coraz bardziej odkryte modele strojów. W późniejszym czasie strój składał się z kombinezonu z odpinaną spódniczką, a potem zaczęto dzielić stroje plażowe na takie do pływania i do spacerów wzdłuż plaży.

Powszechne były również wszelkiej maści dodatki plażowe – takie jak torby czy specjalne obuwie. Kobiety zakładały cały strój, który wymagał spakowania, zatem torby te były dość pojemne.

Rozwój branży, zmniejszenie strojów

Z upływem czasu, stroje stawały się coraz skromniejsze. W latach 30-tych XX wieku coraz powszechniej pojawiały się kostiumy z rozcięciami, uwydatniające dekolt.

W kolejnym dziesięcioleciu wraz z rozwojem wielu projektantów, między innymi Diora, zaczęły się pojawiać nieco bardziej ozdobne stroje. Kostiumy kąpielowe z elementami lateksu, wzorzyste lub wielokolorowe stawały się coraz powszechniejszym widokiem na plażach na całym świecie.

Narodziny bikini miały miejsce w Paryżu w połowie lat 40-tych XX wieku, Od tamtej pory na rynku można spotkać ogromną ilość kostiumów kąpielowych o przeróżnych krojach, wzorach i w rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Jedno- czy dwuczęściowy?

Kostiumy można spotkać w wersjach jedno- oraz dwuczęściowej, złożonej ze stanika oraz majtek. Majtki te różnią się między sobą krojem: można spotkać tę część stroju o bardzo długim kroju, zakrywającym brzuch, lub wręcz przeciwnie – majtki w formie cienkich paseczków.

Każda opcja, zarówno stroju złożonego ze spodenek czy majtek i stanika oraz opcja jednoczęściowa ma swoje zwolenniczki i przeciwniczki. Niewątpliwą zaletą kostiumu jednoczęściowego jest jego wygoda: nic się nie podwija, nie ma szans, że któraś część kostium odsunie się niebezpiecznie czy spadnie.

Wbrew pozorom, można spotkać bardzo kobiece wzory kostiumów jednoczęściowych – między innymi z wycięciami na bokach. Stroje dwuczęściowe królują na plażach na całym świecie. Odsłaniają znacznie więcej ciała, a co za tym idzie – ułatwiają opalanie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe..

Previous ArticleNext Article
rce-reklama.pl Stolik nocny z półką w stylu loft Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu