Dom i Wnętrze

Klasyczny ogród blisko domu

Moda na kwietne ogrody w stylu rustykalnym wraca w wielkim stylu. Większość z nas ogrody takie kojarzy przede wszystkim z sielskimi wakacjami za miastem, często u naszych babć. Obecnie możliwe jest samodzielne stworzenie takiego ogrodu i odtworzenie wspaniałych wspomnień. Nie musimy być doświadczonymi ogrodnikami, aby plany te weszły w życie!

 

Jakie rośliny sadzić w naszych ogrodach?

Chcąc zaprojektować piękny ogród przede wszystkim na początek przyjrzyjmy się jego rozmiarom oraz temu, jak jest nasłoneczniony. Ogrody wychodzące na wschód powinniśmy obsadzać nieco inaczej niż ogrody wychodzące na południe. Istotne jest również to, czy zamierzamy sadzić wysokie rośliny, dochodzące do metra wysokości. W ich przypadku konieczne jest umiejscawianie ich przy płotach czy ścianach domu.

Chcąc zapełnić ogród kwiatami w okresie lata stawiajmy na cebule, które możemy zasadzić w okresie wczesnej wiosny. Wiele interesujących roślin znajdziemy na stronie Bilscy.info – liliowce, dalie, mieczyki, barwinki, ranniki, cyklameny. Chcąc tworzyć kaskadowe rabaty warto również wykorzystać funkie – te wspaniałe byliny dostępne są w licznych odmianach, a wiele z nich dodatkowo kwitnie.

 

Jak sadzić, aby osiągnąć ogrodniczy sukces?

Podstawą w sadzeniu jest zawsze spulchnienie ziemi oraz jej użyźnienie. W tym celu wykorzystajmy łopatę lub też niewielką łopatkę. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie ziemi uniwersalnej w workach, aby dodatkowo wzbogacić ziemię. Cebule sadzimy na głębokości 5-10 cm, w zależności od tego, jak wysoko roślina urośnie. Głębokie osadzenie sprawi, że roślina nie będzie podatna na łamanie. Po zasadzeniu i zasypaniu cebul koniecznie je podlejmy – ziemia powinna być wilgotna w czasie wzrostu. Sadząc krzewinki wykorzystajmy siatki ogrodowe – ochronią one rośliny przed zwierzętami czy przypadkowym zdeptaniem.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-po-ustaniu-zatrudnienia/ Sejf do kampera przyczepy na wymiar https://beesafe.pl/porady/sprzedaz-samochodu-wspolwlascicielowi/