Ciekawe

Jazda konna dla dziecka? Dlaczego nie!

Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerem. Sport i zabawa na świeżym powietrzu są spychane na dalszy plan przez monitory i telewizję. A przecież dla rozwoju naszych pociech nie ma bardziej drogocennej rzeczy niż ruch, obcowanie z naturą, kreatywna zabawa wpływająca na kondycję psychiczną i fizyczną.

Multum korzyści

Twoja pociecha może wejść na konia już w wieku 3 lat.  Regularne treningi wpłyną pozytywnie na sylwetkę dziecka, wzmocnią mięśnie ud, łydek i pośladków, ale także pleców, co skutecznie niweluje garbienie się i wzmacnia kręgosłup. Co więcej, jazda konna poprawia koordynację ruchową, stymuluje pracę narządów wewnętrznych. Oprócz tego, jeździectwo jest źródłem relaksu, uspokaja, odpręża i redukuje stres, kształtuje w dziecku umiejętność dążenia do celu, wzmacnia pewność siebie i poczucie odpowiedzialności.  Regularne treningi jazdy konnej są więc niewyczerpanym źródłem korzyści!

Od czego zacząć?

Nauka jazdy konnej dla dzieci powoli wprowadza je w świat pięknych i dostojnych zwierząt, jakimi są konie. Konie mogą początkowo budzić lęk, dlatego tak ważne jest stopniowe i cierpliwie oswajanie się ze zwierzęciem. Pierwsze spotkanie z wierzchowcem następuje w boksie w stajni. Tam Twoja pociecha będzie miała możliwość poznania budowy konia, sprzętu w który jest wyposażony, nakarmienia i wyczyszczenia go. Po takim wprowadzeniu, dziecko będzie w stanie wykonać pierwsze kółka po wybiegu.
Debiut w szkółce powinien być poprzedzony zakupem odpowiedniego ubioru i podstawowego sprzętu, który zapewni Twojemu dziecku bezpieczną jazdę. Internetowy sklep jeździecki Equishop oferuje kompletne wyposażenie dla każdego małego miłośnika jeździectwa, zarówno doświadczonego, jak i stawiającego pierwsze kroki w tej dyscyplinie.

Previous ArticleNext Article
zobacz Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/