Dom i Wnętrze

Jakie sofy i narożniki do małych mieszkań?

Małe mieszkania to bardzo wymagający teren. Trzeba pomieścić w nich potrzebne meble, nie rezygnując z ich funkcjonalności przy jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni. Obecnie na rynku istnieje wiele interesujących kanap, sof czy narożników, ale warto wybierać tylko niektóre z nich do małometrażowych mieszkań. Co zatem wybrać, aby maksymalnie wykorzystać miejsce? Jak cieszyć się wygodą i przestrzenią jednocześnie? Czy możliwe jest skorzystanie z wszystkich plusów nowoczesnych mebli w małym mieszkaniu? Odpowiedzi na te i inne pytania w dalszej części.

Czy do podążania za najnowszymi trendami jest potrzebne duże mieszkanie?

Bardzo często podążanie za modą wymaga odpowiednio dużego wnętrza, aby wyeksponować pełne walory danego mebla. Wiele osób nie decyduje się na wybieranie eleganckich mebli, tylko dlatego, że nie mają miejsca w pomieszczeniu. Obecnie sofy czy narożniki są wykonywane w wielu wersjach — w tym przystosowaniu do tego typu wnętrz. Nowoczesne sofy i narożniki są również wielofunkcyjne. Mają one elementy ruchome np. zagłówki (są rozkładane )lub mają schowki do przechowywania. Aby zatem mieć modne wnętrze nie potrzebujemy dużego mieszkania.

Sofa z funkcją spania do salonu lub pokoju

Jeśli zależy nam na funkcjonalności i wykorzystaniu małego metrażu do maksimum, warto ograniczyć powierzchnię sypialną. Zamiast dedykowanego łóżka można wybrać np. narożnik rozkładany, który świetnie wykorzysta wolne miejsce. W dzień będzie pełnił funkcję wypoczynkową oraz reprezentacyjną a w nocy zamieni się w komfortowe miejsce do spania. Taki mebel możemy również wstawić do pokoju, który zamiast sypialni stanie się też pokojem dziennym.

Sofa z funkcją spania to najlepszy pomysł, jeśli chcemy nocować w salonie. Jeśli częste wizyty rodziny lub małe mieszkanie sprawiają problemy w tym względzie, sofa doskonale prezentująca się w salonie w dzień może być wygodna również jako mebel sypialniany w nocy.

Previous ArticleNext Article
https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ denogrody.pl https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/