Zdrowie i Uroda

Znajdź sposób na gładką i elastyczną skórę

Gładka i piękna skóra twarzy to prawdziwa ozdoba i powód do dumy. Niestety, za stan skóry w dużej mierze odpowiadają przede wszystkim geny oraz uwarunkowania środowiskowe. Już po ukończeniu 25. roku życia na skórze widoczne są pierwsze zmarszczki mimiczne, po nich przychodzą kolejne. Czy istnieją sprawdzone sposoby na to, aby walczyć z oznakami upływającego czasu?

 

Dlaczego kremy nie skutkują?

Do niedawna uważano, że metodą na walkę ze zmarszczkami były kremy i balsamy. Niestety, ich skuteczność była znikoma i zazwyczaj przynosiły one znacznie więcej szkód niż pożytku. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki to tylko jeden z elementów pogłębiających problem zmarszczek. Inne to zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta, brak dostatecznego nawilżenia organizmu oraz używki (palenie papierosów, alkohol). Wszystko to sprawia, że nasza skóra staje się szybciej szara, pozbawiona blasku, matowa.

 

Zabiegi medycyny estetycznej

Obecnie jedyną skuteczną metodą na walkę ze zmarszczkami są zabiegi medycyny estetycznej. Ten rodzaj zabiegów wykorzystuje takie substancje jak kwas hialuronowy oraz toksyna botulinowa. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie i odpowiada za łączenie cząsteczek wody w komórkach. Jego spadająca ilość przekłada się na pogarszający się stan naszej skóry. Zastosowanie kwasu hialuronowego podczas zabiegów medycyny estetycznej pozwala na przywrócenie sprężystości skórze, spłycenie zmarszczek i odświeżenie owalu twarzy. Substancja ta wykorzystywana jest również do konturowania i powiększania czerwieni ust. O możliwościach kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej przeczytasz na stronie karolinakusnierz.pl.

 

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

Tak – początkowo konieczna jest kwalifikacja do zabiegu oraz wywiad lekarski przeprowadzany przez specjalistę. Stosowane preparaty są przebadane i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ zobacz https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/