Zdrowie i Uroda

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci. Ceniony jest przede wszystkim za piękny wygląd i trwałość. Hybrydy dają wręcz nieograniczone możliwości zdobienia paznokci, więc nigdy się nie znudzą.

Zalety manicure hybrydowego

Paznokcie pokryte hybrydą mają idealnie równą powierzchnię i piękny połysk. Nawet przy bardzo częstym myciu rąk lakier hybrydowy nie matowieje, nie pęka i nie odpryskuje. Manicure wystarczy wykonać raz na 2 lub 3 tygodnie, w zależności od szybkości odrastania paznokci. Daje to duże oszczędności czasowe, nie trzeba malować paznokci co kilka dni i z niecierpliwością czekać, aż wyschną.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci

Manicure hybrydowy daje duże możliwości stylizacji paznokci. Dzięki dużemu wyborowi kolorów i rodzajów lakierów oraz dodatkowych gadżetów można dodatkowo ozdobić paznokcie i uzyskać imponujący efekt. Wykonanie takiej stylizacji paznokci w gabinecie kosmetycznym jest kosztowna, ale hybrydy można wykonywać samodzielnie w domu. Pierwszy wydatek będzie większy, ale późniejsze koszty to tylko cena lakieru.

Do wykonania hybrydy w domu potrzebne będą:
• lampa LED lub UV,
• pilnik do paznokci,
• blok polerski,
• patyczek,
• folia aluminiowa. Dodatkowo odpowiedni zestaw kosmetyków:
• baza,• odłuszczacz,
• primer,
• lakier hybrydowy,
• top,
• zmywacz do hybrydy.

Cały zabieg zaczynamy od odpowiedniego opiłowania paznokci i usunięcia skórek. Kolejny krok to zmatowienie płytki paznokciowej i jej odtłuszczenie. W razie konieczności trzeba dodatkowo nałożyć primer, lakier uzyska lepszą przyczepność. Następnie trzeba nałożyć bazę, dwie cienkie warstwy lakieru i top (lakier utwardzający). Każda warstwa musi być utwardzana pod lampą Uv lub LED przez ok. 2 min.

Jeśli chcemy dodatkowo ozdobić paznokcie, to należy wykonać to przed nałożeniem topu. Dla osób początkujących najlepsza będzie metoda hybrydowa zdobienia paznokci za pomocą gotowych naklejek z różnymi wzorami, które dostępne są w każdej drogerii. Można dowolnie przycinać je do wielkości płytki paznokciowej. Osoby z doświadczeniem mogą zdobić paznokcie za pomocą innych metod, np. lakieru dającego efekt odbicia lustrzanego, pyłku, brokatu. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zdolności plastycznych.

Do ściągnięcia manicure hybrydowego potrzebny jest aceton, folia aluminiowa oraz patyczek. Każdy paznokieć trzeba dokładnie posmarować acetonem i owinąć folią. Po 15-20 minutach hybrydę należy delikatnie ściągnąć patyczkiem, powinna zejść w całości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Previous ArticleNext Article
enting.com.pl Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft me-project.org