Ciekawe

Zakładanie spółki – zrób to z głową!

Współczesny rynek stwarza przed pracownikami ogromne możliwości. Coraz większa rzesza osób decyduje się zrezygnować z pracy na etacie na rzecz rozkręcenia swojej własnej działalności. Założenie spółki z zaufaną osobą jest szansą na zwiększenie swoich dochodów, czerpanie satysfakcji z wykonywanego zajęcia i elastyczne zarządzanie swoim czasem. Jednak, aby zacząć pracę na własny rachunek, należy dopilnować wszystkich formalności.

Rodzaje spółek

Polskie prawo określa kilka rodzajów spółek: cywilne, kapitałowe (akcyjne i z ograniczoną odpowiedzialnością), osobowe (jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne) oraz europejskie. Zasady funkcjonowania każdej z tych form ściśle  reguluje kodeks spółek handlowych. Za finansowe zobowiązania powołanego do życia podmiotu partnerzy biznesowi nie odpowiadają majątkiem osobistym. Aby firma mogła funkcjonować, konieczne jest wpisanie jej do Krajowego Rejestru Sądowego, zgłoszenie do ZUS-u, uzyskanie numeru NIP i REGON, założenie rachunku spółki.

Pomoc prawna

Odnalezienie się w meandrach polskiego prawa dla laika po raz pierwszy zakładającego swoją działalność może okazać się skomplikowaną misją. Aby maksymalnie ułatwić sobie całą procedurę, warto już na etapie wyboru rodzaju spółki skonsultować się z prawnikiem znającym prawo gospodarcze od podszewki. Specjalista pomoże Ci wybrać rodzaj spółki odpowiadający rodzajowi prowadzonej przez Ciebie działalności, pomoże ukształtować organy zarządzające, będzie nieocenioną pomocą podczas sporządzania i kompletowania niezbędnych dokumentów, krok po kroku objaśni wszystkie procedury. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej informacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/ worlds.com zobacz