Ciekawe

Jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Przyszli rodzice stają przed wieloma decyzjami. Już na etapie życia płodowego dziecka, muszą przemyśleć wiele kwestii – chociażby to czy decydować się na poród domowy czy w szpitalu, gdzie zorganizować kącik dla malucha oraz w jakie gadżety go wyposażyć.

Kiedy zacząć kompletowanie wyprawki?

Jedną z przyjemniejszych rzeczy, jakie robią przyszłe mamy jest kompletowanie wyprawki. Jest to wyjątkowo miłe, kiedy jest to pierwsza ciąża. Oczywiście, nie mając wprawy często panie sięgają po zupełnie zbędne gadżety. Niekiedy nawet nie wiedzą jak i kiedy się zabrać za kompletowanie wyprawki.

Niektóre dziewczyny decydują się poczekać ze skompletowaniem wyprawki niemal na samą końcówkę ciąży. Inne kobiety nie mogą się powstrzymać i kupują ubranka dla dzieci zaraz po tym, jak zobaczą na teście dwie kreski. Oczywiście, oba te skrajne podejścia do sprawy są dość ryzykowne. Wyprawkę kompletować najlepiej w drugim trymestrze, kiedy ma się potencjalnie najwięcej siły.

Gdzie kupić dobrej jakości ubranka dla dzieci?

Niezbędnym elementem każdej wyprawki są ciuszki. Sporo przyszłych mam czuje się na początku zagubionych – nie wiedzą jakie ubranka dla dzieci de facto sprawdzą się najlepiej. Przyjmuje się, że w wyprawce powinny pojawić się ciuszki na około 56 centymetrów, chociaż wiele dzieci rodzi się znacznie większych. W wyprawce nie może zabraknąć pajacyków rozpinanych na napy a także kopertowych body. To w nie najłatwiej ubrać maleństwo w pierwszych tygodniach życia.

Znalezienie dobrych jakościowo ubranek dla dzieci to nie lada wyzwanie. Mimo, iż sieciówki oferują korzystne ceny, jakość ich ciuszków dziecięcych pozostawia wiele do życzenia. Fajnym pomysłem jest zainwestowanie w mniejszą ilość ubrań, droższych, ale z lepszym składem czy szytych ręcznie, z polskich tkanin. Dobrze jest również korzystać z ubranek dla dzieci, które dostaje się z drugiej ręki.

Jak dbać o ubranka dziecięce?

Mimo, iż dzieci rosną jak na drożdżach (zwłaszcza w okresie niemowlęcym), ubranka potrafią się całkiem szybko niszczyć – mimo, że nie są one wcale noszone długo (czasem jest to dosłownie kilka tygodni). W okresie niemowlęcym dzieci wyjątkowo mocno się brudzą – najpierw mlekiem, później papkami i przecierami. Dlatego właśnie o ubranka dziecięce trzeba dbać wyjątkowo mocno. Plamy należy od razu zapierać.

Istnieje wiele różnych głosów jeśli chodzi o pranie ubranek dziecięcych. Niektórzy twierdzą, że temperatura 60 stopni to minimalna, w której giną bakterie. Inni uważają, że powinna być to temperatura maksymalnie 40 stopni, aby ubranka się nie niszczyły.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/.

Previous ArticleNext Article
ctraymartin.com zobacz wiecje Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki