Dom i Wnętrze

Domy szkieletowe z drewna – wybuduj dom swoich marzeń

Marzenie o wybudowaniu domu możemy zrealizować dzisiaj łatwiej niż nam się wydaje – jedynym problemem mogą okazać się pieniądze. Na szczęście banki chętnie udzielają kredyty, nawet przy minimalnym wkładzie własnym. Takie rozwiązanie sprawia, że wiele osób poszukuje atrakcyjnie zlokalizowanych działek poza miastem, aby tam rozpocząć nowe życie. Czy domy murowane to nasza jedyna opcja?

 

Zapoznaj się z ofertą domów drewnianych

W Polsce od kilku lat panuje moda na ekologię – moda ta dotyka nie tylko sposobu naszego żywienia czy ubierania. Znacznie rozsądniej podchodzimy także do tego jak żyjemy. Również w kwestii budownictwa pojawiła się interesująca opcja – są nią domy szkieletowe z drewna, oferowane przez takie firmy jak mawit.com.pl.

Domy drewniane znane są doskonale na północy Europy – Skandynawowie do perfekcji opanowali technologię ich budowy. Domy takie wznosi się w kilka miesięcy, a głównym budulcem jest oczywiście drewno. Konstrukcja drewniana jest lekka, przez co sama budowa nie jest również uciążliwa. Elementem murowanym tym przypadku są fundamenty domu.

 

Jak wygląda budowa domu z drewna?

Dla osób decydujących się na budowę takiego domu mamy dobrą wiadomość: domy drewniane możemy wznosić bez względu na porę roku. Nie ma potrzeby czekania na piękną pogodę, a jedynym elementem wymagającym schnięcia, są fundamenty. Dom wznoszony jest w kilka miesięcy – w przypadku domów oddawanych w stanie surowym zamkniętym jest to ok. 2 miesięcy. W przypadku domów w stanie „pod klucz” to 8 miesięcy. Topowe firmy zaproponują nam również kompleksowe wykończenie domu wewnątrz.

Skąd wziąć projekt domu z drewna? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firm budujących domy drewniane. Zaoferują nam one interesujące projekty domów piętrowych i parterowych z możliwością zabudowania poddasza.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/ https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/