Zdrowie i Uroda

Depilacja woskiem – czy warto?

Zmęczenie koniecznością używania elektrycznej maszynki lub golarki codziennie lub co drugi dzień, kujące, sztywne, szybko odrastające włoski, wydłużający się czas kąpieli – wszystkie te niedogodności przemawiają za szukaniem innych, skuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Tych nie brakuje – dzisiaj przyjrzymy się zaletom i wadom korzystania z depilacji woskiem.

Zalety depilacji woskiem

Po pierwsze – jeśli chce się poznać pełnię możliwości jakie oferuje depilacja woskiem, należy odwiedzić gabinet SPA lub salon urody. Używanie plastrów z woskiem w domu jest uciążliwe i długotrwałe i dużo mniej skuteczne. Prawidłowo przeprowadzony zabieg depilacji pozostawi skórę gładką na dłużej, jest też nieco mniej bolesny niż samodzielnie podejmowane próby. Cena jest oczywiście wyższa niż kupno plastrów w najbliższej drogerii, nie przekracza jednak najczęściej 100 złotych w przypadku pojedynczego zabiegu.
Gładką skórą można cieszyć się około 4 tygodni – czas ten różni się jednak w zależności od grubości i gęstości naszych włosków oraz ilości cebulek pozostających w fazie uśpienia i wzrostu. Regularna depilacja woskiem sprzyja jednak osłabieniu cebulek, przez co odrastające włosy są jaśniejsze i rzadsze.
Zabieg depilacji woskiem powinny szczególnie rozważyć panie o mocnych i ciemnych włoskach, które są widoczne nie tylko na nogach i w okolicach bikini, ale także na rękach, czy twarzy. Brak konieczności codziennego używania maszynki powitają z prawdziwą ulgą.

Na co należy uważać?

W dobrych salonach urody i gabinetach kosmetycznych depilacja woskiem przebiega sprawnie i oprócz bólu (który jest głównym minusem tej metody) nie ma się czego obawiać. Jednakże, wrażliwa i cienka skóra, ze skłonnością do powstawania siniaków, zaczerwienień i pękających naczynek może źle znosić traktowanie bardzo ciepłym woskiem i gwałtowne szarpanie podczas odrywania pasków bawełny. Wtedy najlepiej rozważyć inne metody depilacji. Używanie wosku, podobnie jak depilatora elektrycznego niesie ze sobą ryzyko powstania zapaleń mieszków włosowych objawiających się zaczerwienieniem i wrastaniem odrastających włosków.
By zapobiec wystąpieniu niepożądanych skutków depilacji woskiem należy bezpośrednio po niej natłuszczać ciało delikatna oliwką lub lekkim balsamem, można także stosować chłodzące okłady. Zalecanie jest unikanie słońca oraz stosowanie peelingów i szczotkowania ciała – obniża to ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.
Depilacja przy użyciu wosku jest metodą, do której trzeba się odpowiednio przygotować oraz zmierzyć z możliwymi powikłaniami. To samo można jednak powiedzieć o korzystaniu z maszynki jednorazowej lub elektrycznej albo o depilacji laserowej. Warto przynajmniej raz wybrać się na profesjonalny zabieg depilacji w salonie kosmetycznym, by ostatecznie przekonać się, czy ta metoda okaże się dla nas odpowiednia.
Depilacja Warszawa oferowana jest przez Medica SPA.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/ live url https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/