Ciekawe

Zatrzymać się przy fotografii

Jakże trudno jest zwolnić tempo w dzisiejszej rzeczywistości. Gnamy bez ustanku i bez wytchnienia, stawiając sobie wciąż nowe wyzwania. Na horyzoncie naszej egzystencji pojawiają się nowe plany i przedsięwzięcia. Nie chcemy tracić czasu na nic, na żadne drobnostki, nawet na najprostsze sprawy – na spokojną myśl, na miłosne spojrzenie, na czuły gest.

Kiedy potrzebujemy refleksji?

Jednak czasami musimy zwolnić. Tak zwyczajnie i po prostu – podczas najbardziej pospiesznego dnia czy tygodnia. Jak to zrobić? Pomogą nam proste rzeczy jak fotoobrazy, które powiesimy w dowolnym miejscu w domu. Nagle zatrzymamy się przy fotografiach, które, gdyby nie pomysłowa ekspozycja, tkwiłyby zapomniane w komórce czy w laptopie. Okaże się, że refleksja jest nam potrzebna do życia jak tlen. Nastąpi uwalnianie myślenia – tego głębokiego, dotyczącego najważniejszych spraw w życiu.
Pomoże nam w tym także fotoksiążka ślubna mająca wspomnieniowy charakter. Stanowiąca konkretne przypomnienie tego, co się wydarzyło w miłosnym związku. Przeglądając taką książkę, w pojedynkę lub wspólnie z ukochaną osobą, przestaniemy skupiać się na problemach codzienności. Zwolnimy. Odetchniemy. Powrócimy do siebie nawzajem. Przecież to takie trudne, w dzisiejszych czasach, gdzie ciągle wszystko dzwoni i rozprasza. Gdy nowe przedsięwzięcia czekają i poganiają nas bez przerwy. Wtedy warto spojrzeć na karty ślubnej fotoksiążki.

Co to jest torowanie?

W psychologii funkcjonuje pojęcie torowania. W skrócie, chodzi tutaj o pewne uproszczenie myślenia, które stosujemy na co dzień, żeby nie tracić energii i czasu na podejmowanie wielu decyzji, na zastanawianie się nad daną sprawą, na myślenie o nowych rzeczach. Ułatwia nam to funkcjonowanie w rzeczywistości, w której wciąż musimy podejmować decyzje. Często jednak warto zwolnić i pomyśleć przez chwilę.

Previous ArticleNext Article
2016.org Industrialny bukowy stolik nocny z półką https://beesafe.pl/porady/winiety-austria/