Motoryzacja

Zasada działania poduszek powietrznych w samochodzie

Poduszki powietrzne w samochodzie stanowią podstawowe rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa jazdy samochodem. Pomagają one w istotny sposób zmniejszyć skutki wypadków drogowych. Aktualnie stanowią podstawowe wyposażenie praktycznie wszystkich modeli samochodów.

Poduszka powietrzna

Obecnie zdecydowana większość wypożyczalni samochodów Warszawa posiada w swych flotach auta z dużą ilością poduszek. Wszystko po to, aby zapewnić swym klientom jak najbezpieczniejszą podróż wynajętym autem.
Poduszki powietrzne umieszczane są w różnych miejscach w samochodzie. Różny jest również sposób napełniania ich powietrzem. Mają jednak jedno działanie- ochronę podróżujących.
Ilość poduszek powietrznych jest uzależniona od modelu samochodu, a także wybranego wariantu wyposażenia. Są samochody, które posiadają nawet 12 air bagów.
Standardowo poduszka powietrzna składa się z trzech elementów, takich jak poduszka bawełniano- nylonowa lub wykonana z poliamidu, układu uaktywniającego oraz generatora gazu aktywowanego zapalnikiem. Jednostka sterująca odpowiada za zbieranie informacji z różnorakich czujników w samochodzie, a następnie decyduje we właściwym momencie o aktywacji poduszki. Reakcja jednostki sterującej następuje w ciągu około 20 milisekund.
Poduszka jest niewidoczna zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Ukryta jest pod warstwą plastyku. Podczas kolizji rozrywa się on, a poduszka napełnia się gazem. Następnie po zderzeniu z pasażerem lub kierowcą, gaz uchodzi z poduszki przez odpowiednie otwory znajdujące się w poszyciu. Podczas wypożyczenia samochodu z wypożyczalni zwracać należy uwagę na ilość oraz okres ważności danej poduszki. Wypożyczając samochód z wypożyczalni Cafree, możemy być pewni że poduszki oraz całe wyposażenie posiada odpowiednie atesty oraz gwarancje.
 

Previous ArticleNext Article
https://motulinka.com/kp/ubranka-dla-dzieci-i-niemowlat/rampersy-dla-dzieci-i-niemowlat/ https://beesafe.pl/porady/kasowanie-punktow-karnych/ https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/