Ciekawe

Przechowywanie sprzętu sportowego

Latem lubisz jeździć na rowerze, a zimą szusować na nartach. Po jakimś czasie okazuje się, że interesujący jest również golf albo windsurfing. W domu przybywa sprzętu sportowego, co sprawia, że potrzebujesz coraz więcej miejsca na jego przechowywanie. Jak sobie z tym poradzić?

Zbawienny garaż

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem garażu, to zazwyczaj możesz uznać, że jesteś uratowany. Właściciele garaży trzymają w tych pomieszczeniach tyle rożnych przedmiotów, nie mających nic wspólnego z samochodami, że nie powinieneś czuć wyrzutów sumienia, jeżeli trochę go zagracisz. Nawet jeżeli garaż nie jest przesadnie duży, to prawdopodobnie i tak zmieścisz tam swój sprzęt sportowy.
Oczywiście należy pamiętać o tym, że w garażu ma się przede wszystkim znaleźć samochód. Dlatego pakowanie do tego pomieszczenia sprzętu sportowego należy planować z głową. Z pomocą może w tej sytuacji przyjść popularny wieszak na rower. Nietrudno zainstalować taki na ścianie. Masz dzięki temu miejsce, gdzie zimą z powodzeniem przechowasz swój pojazd, zaś latem znajdzie się tam miejsce np. na narty.
Jeżeli posiadasz więcej sprzętu, spróbuj zainstalować kilak takich wieszaków. Wszak fakt że są to wieszaki na rowery, to jedynie sugestia producenta.

Piwnica lub strych

Wiele osób trzyma swój sprzęt sportowy w piwnicy lub na strychu. Oczywiście jedynie wówczas, gdy są tam odpowiednie warunki i sprzętowi nie zagraża np. wilgoć. Warto o tym pamiętać, ponieważ warunki przechowywania sprzętu wpływają bezpośrednio na jego żywotność.
Piwnica może być bardzo dobrym miejscem, choć nawet w suchych pomieszczeniach warto odpowiednio zabezpieczyć sprzęt. Choćby po to, by bronić go przed kurzem. Oczywiście wieszak na rower również może się tu okazać dobrym rozwiązaniem, choćby dlatego, że pomoże zaoszczędzić miejsce.
W przypadku strychu częściej niż w przypadku piwnic, mamy do czynienia z częścią do wspólnego użytkowania. Właściwie jedynie w domu jednorodzinnym mamy strych do swojej wyłącznej dyspozycji. W przypadku większej liczby najemców, lepiej by było, żeby wiedzieli oni, czyj sprzęt sportowy się tam znajduje. Jeżeli na dodatek mają być instalowane uchwyty, ich zgoda może być w tej sprawie konieczna.

Wybór wieszaka

Skoro ustaliliśmy już że w niemal każdych warunkach można ułatwić sobie życie wykorzystując wieszaki na rower, warto zastanowić się jaki rodzaj wybrać. Od razu trzeba zaznaczyć, że istnieją zarówno wieszaki przeznaczone wyłącznie do montowania na ścianie rowerów i to jeszcze w ograniczonej wielkości, jak i takie, które z powodzeniem wykorzystamy również do przechowywania innego sprzętu sportowego.
Decydując się na wybór prostego wieszaka zazwyczaj wybieramy przy okazji wersję tańszą. W tym przypadku zwykle oznacza to, że taki uchwyt będzie najbardziej uniwersalny i być może nada się do wykorzystania przy różnych okazjach i do różnego sprzętu.
Zarówno garaż, jak i piwnica czy strych, nadają się idealnie do przechowywania sprzętu sportowego. Warto jednak pamiętać, żeby po sezonie, dokładnie go wyczyścić i zakonserwować. Uniknie się wówczas przykrych niespodzianek na przyszłość.
Tekst powstał we współpracy z firmą Calus-P oferującą m.in. wieszaki na rowery

Previous ArticleNext Article