Zdrowie i Uroda

Rower miejski – zdrowie i przyjemność w jednym!

Czas zadbać o zdrowie i sylwetkę! To zdanie powtarza sobie regularnie każdy z nas – jako postanowienie noworoczne, przed wakacjami, po wakacjach, przed zimą. Generalnie kończy się ono tak, że kilka razy idziemy na siłownię czy fitness i kończymy naszą przygodę ze stylem życia fit, bo nie mamy czasu, chęci… Tymczasem zamiast siłowni itp. warto wybrać inny sposób…

Rowery miejskie – złoty środek!

Warto wsiąść na rower. Jakie są zalety jazdy na rowerze? Przede wszystkim taka aktywność poprawia sprawność naszego systemu krążenia oraz ogólnie pojętą wydolność naszego organizmu. Jesteśmy silniejsi, lepiej się czujemy na co dzień, mniej chorujemy. To jednak nie wszystko.
Jazda na rowerze wpływa także na kształtowanie się naszej sylwetki. Wzmacniają się mięśnie, znika brzuszek, nogi szczupleją. Dodatkowo – o czym będzie mowa jeszcze później- jazda na rowerze miejskim wymusza postawę wyprostowaną, dzięki czemu jesteśmy również wyprostowani na co dzień.

Rowerowy paradoks

Co więcej – należy koniecznie dodać, że rowery miejskie to łatwy, przyjemny sposób na polepszenie zdrowia i sylwetki. Jak to możliwe? Przecież zazwyczaj jakikolwiek wysiłek fizyczny kojarzy nam się z męczarnią. Nie dość, że czujemy zmęczenie fizyczne, to jeszcze dodatkowo nasz portfel robi się szybko pusty – zajęcia fitness i inne aktywności zazwyczaj nie są rzeczą tanią. Tymczasem…
Rowery miejskie są na pewno tanie. Nawet jeśli zdecydujemy się kupić nowy rower prosto ze sklepu to ciągle nie będzie to ogromny wydatek a jeżdżąc na nim regularnie oszczędzamy na benzynie czy biletach. Zawsze też możemy kupić rower używany – często będzie nie tylko w bardzo dobrym stanie, lecz także tani. Lecz co więcej – jazda na rowerze nie musi być męcząca!

Zalety rowerów miejskich

Jednak tylko i wyłącznie pod warunkiem, że wybierzemy rower miejski. Popularne do niedawna rowery górskie są świetne, lecz właśnie w trudnych terenach, a nie do jazdy po mieście. Rowery miejskie zaś idealnie sprawdzają się do jazdy po asfalcie, chodnikach, czy nawet ścieżkach w lasach.
Przede wszystkim mają one szerokie, wygodne siodełko, na którym wygodnie się siedzi. Co więcej – duże koła i cienkie opony zapewniają nam szybką jazdę bez konieczności wkładania w nią dużo wysiłku. Niska rama zaś odpowiada za to, że bez problemu możemy wsiąść na rower w spódnicy czy w długim płaszczu. Dodatkowo w rowerze miejskim zazwyczaj znajduje się koszyk lub chociaż miejsce, żeby go kupić i doczepić. Wówczas możemy spokojnie przeładować tam wszystkie nasze torby, plecaki itp. i spokojnie cieszyć się jazdą!
Zapraszam po więcej informacji na stronę rower miejski damski kraków.

Previous ArticleNext Article
https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ zobacz wiecje Industrialna konsola z półką do przedpokoju