Zdrowie i Uroda

Psychotesty dla kierowców

Po co wykonywane są badania psychologiczne kierowców? Na jakie etapy się dzielą? Udzielamy kilka najważniejszych odpowiedzi. 

Badania psychologiczne – etapy

Badanie psychologiczne kierowcy składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap bada psychologiczne cechy kierowcy za pomocą specjalnie przygotowanych kwestionariuszy. Głównym celem tej części badania jest określenie sprawności intelektualnej, cech osobowości badanego oraz procesów poznawczych, takich jak zapamiętywanie, spostrzeganie i umiejętność utrzymania koncentracji. Dodatkowo ocenie podlegają dojrzałość emocjonalna, to znaczy radzenie sobie w sytuacjach stresowych oraz ryzyko utraty równowagi psychicznej.
Druga część badania przeprowadzana jest za pomocą aparatów psychotechnicznych. Ta część jest szczególnie ważna, ponieważ bardzo łatwo o błąd, który będzie skutkował negatywną oceną. W tej części przeprowadzający badanie ocenia sprawność psychomotoryczną kierowcy. Poddający się badaniu musi wykonywać zadania mierzące czas jego reakcji na różne bodźce. Na tym etapie bardzo często wykorzystywany jest aparat Piórkowskiego, stereometr i aparat krzyżowy.
Efektem końcowym takiego badania jest wydanie orzeczenia o tym czy badana osoba posiada czy też nie posiada przeciwwskazań do pracy w zawodzie kierowcy.

Badania kierowców w Warszawie

Jeżeli szukacie w Warszawie profesjonalnego miejsca, w którym wykonuje się badania psychologiczne kierowców, zdecydowanie wybierzcie AutmobilKlub Polski. Tutaj poznacie szczegóły oferty – psychotesty dla kierowców Warszawa

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ https://beesafe.pl/porady/eurotax-wycena-samochodu/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/