Zdrowie i Uroda

Prawidłowa pielęgnacja skóry ciała

Skóra naszego ciała każdego dnia narażona jest na szkodliwe czynniki zewnętrze. Przede wszystkim podrażnienia mogą być spowodowane noszeniem zbyt ciasne odzieży lub też ubrań wykonanych z włókien syntetycznych. Skóra może reagować alergicznie na konkretne produkty spożywce, kosmetyki. Do tego dochodzi również zanieczyszczenie powietrza, łuszczenie się starego naskórka. W wyniku działania tych czynników oraz z biegiem lat skóra staje się mniej elastyczna, pojawiają się zmarszczki. Jak dbać o skórę, aby była ona sprężysta przez długi czas?

Kremy i balsamy z naturalnymi ekstraktami

Podstawą pielęgnacji jest stosowanie odpowiednio dobranych balsamów i kremów. Współcześnie na polskim rynku dostępnych jest wiele interesujących produktów. Wielkim zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim kremy z wyciągiem z ziół i roślin – naturalne ekstrakty są niezwykle cenione w kwestii pielęgnacji. Stosowanie naturalnych produktów ma zbawienny wpływ na nawilżenie naszej skóry – dzięki nim skóra odzyskuje sprężystość, wypełnione zostają płytkie zmarszczki. Warto pamiętać, że naturalne kremy i balsamy posiadają znacznie krótszą datę ważności – wynika to z braku konserwantów w ich składzie!
Poza balsamami zasadne jest również stosowanie peelingów – ich zadaniem jest złuszczanie obumarłego naskórka oraz odsłanianie świeżej skóry. Czytaj o balsamach i peelingach więcej na www.splendore.pl.

Previous ArticleNext Article
kie-pioro.pl Industrialny dębowy stół do salonu fgk.com