Ogólnie zdefiniowany przemysł bardzo chętnie sięga po pojemniki z tworzywa sztucznego, wykorzystując je zarówno do krótkiego przechowywania farb czy klejów, jak i do dłuższego magazynowania różnych produktów, z uwzględnieniem produktów spożywczych. Większość pojemników wykonana jest z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, które są odporne na mechaniczne zniszczenia, a jednocześnie w przypadku produktów spożywczych muszą być dopuszczone do kontaktu z takimi produktami.
Magazynowanie nowej ery
W magazynach ważny jest nie tylko dostęp do przechowywanych przedmiotów czy produktów, ale również optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej. Z tego powodu w wielu magazynach pojawiają się pojemniki składane, które po zakończeniu przechowywania określonej partii produktów składa się i przechowuje w innym miejscu. Najczęściej z takim rodzajem pojemników kojarzone są skrzynki składane, bardzo często z ażurowymi ściankami, które po zakończeniu przechowywania określonych produktów składa się, oszczędzając w ten sposób powierzchnię magazynową. Kolejnym rodzajem niezwykle popularnych pojemników z tworzywa, po które sięga się z myślą o bezpiecznym przechowywaniu różnych substancji i drobnych produktów przemysłowych, są charakterystyczne pojemniki warsztatowe, które można uzupełniać o dodatkowe przegródki czy półki. W tym przypadku pojemniki umieszczone są na specjalnych stelażach, tworzących całe regały, co również pozwala na bardziej optymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni magazynowej czy przeznaczonej do krótkiego przechowywania różnych przedmiotów i środków w pojemnikach plastikowych.
Plastikowe pojemniki w zależności od przeznaczenia
Pojemniki z tworzywa sztucznego wykorzystywane są do przechowywania różnych produktów, zarówno spożywczych, jak i środków chemicznych czy farb, aż po drobne narzędzia i elementy metalowe. Ich wybór jest mocno uzależniony od rodzaju przedmiotów czy substancji, które będą w nich przechowywane. Pojemniki magazynowe, w których będą przechowywane produkty spożywcze, powinny posiadać specjalne atesty, dopuszczające pojemniki z tworzywa do kontaktu z żywnością. Do przechowywania świeżych owoców i warzyw często wykorzystuje się skrzynki składane z ażurowymi ściankami. Dzięki specjalnym nacięciom i otworom zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, co chroni żywność przed zbyt szybkim zepsuciem.
Pojemniki składane od Schoeller Allibert mogą być również tradycyjnymi pojemnikami magazynowymi, które wykorzystuje się do przechowywania różnego rodzaju produktów. W tym przypadku ważna jest wytrzymałość tworzywa, z jakiego pojemnik jest wykonany.