Zdrowie i Uroda

Dobierz rodzaj masażu do swoich potrzeb

Masaż klasyczny cieszy się uznaniem na całym świecie i sięga się po niego nie tylko w celu odprężenia, ale także po to, aby uśmierzyć ból czy też pozbyć się zbędnych kilogramów. Wyróżnia się wiele rodzajów masażu, dzięki czemu każdy może uzyskać pożądane rezultaty. Co zatem mamy do wyboru oprócz masażu klasycznego?

Wszystko zaczęło się od masażu klasycznego

Masaż klasyczny jest najpopularniejszym rodzajem masażu, na technikach którego opierają się pozostałe masaże. Może on być zarówno relaksacyjny, jak i pobudzający. Doświadczony fizjoterapeuta bezproblemowo jest w stanie dopasować rodzaj masażu do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Po masaż klasyczny sięga się także w celu zapobiegania i leczenia wielu schorzeń.
Masaż klasyczny może być wykonywany jako zabieg całościowy lub częściowy. Wykazuje on działanie przeciwbólowe, odżywiające, regenerujące, zmniejszające tkankę tłuszczową, usprawniające przemianę materii oraz poprawiające przepływ krwi i limfy. Dzięki masażowi klasycznemu możliwe jest poprawienie wyglądu skóry, uśmierzenie bólu, uelastycznienie mięśni i odprężenie całego organizmu.

Uzupełnienie do masażu klasycznego

Często stosuje się masaż klasyczny w połączeniu z masażem segmentarnym, który to jest zabiegiem fizykalnym. Charakteryzuje się on tym, że mocno oddziałuje na organy wewnętrzne i za jego pomocą możliwe jest usunięcie zmian odruchowych w tkankach i narządach. Zaleca się masaż segmentarny w przypadku przewlekłych chorób wewnętrznych, zaburzonego krążenia, zmian zwyrodnieniowych oraz przy skręceniach i zwichnięciach czy zaburzeniach ze strony układu nerwowego.
Przeciwwskazaniami do wykonania masażu segmentarnego są natomiast zapalenia tkanek i narządów w stadium ostrym, zakażenia wraz z mocno podniesioną temperaturą ciała, ostre stany zapalne, nowotwory, krwawienia i krwotoki.

Odchudzanie dzięki masażowi?

Okazuje się, że za pomocą masowania pewnych miejsc można zmniejszyć tkankę tłuszczową, co przyczynia się oczywiście do zredukowania ogólnej masy ciała. Chodzi tutaj o masaż odchudzający, który pomaga pozbyć się toksyn nagromadzonych w organizmie. Dzięki niemu zostaje przyśpieszona przemiana materii i usprawniony przepływ krwi.
Masaż odchudzający nie jest oczywiście lekarstwem na otyłość, jednakże bardzo skutecznym i pomocnym wspomagaczem. Tak więc bez dobrze zbilansowanej diety i odpowiedniej dawki ruchu nie ma co liczyć na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów. Podczas tego typu zabiegów sięga się dodatkowo po różnego typu preparaty, których zadaniem jest ułatwienie pozbycia się nadmiaru wody i zanieczyszczeń.
Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA

Previous ArticleNext Article
https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ kie-pioro.pl zobacz wiecje