Dom i Wnętrze

Piękna kuchnia w stylu nowojorskim

To, co pochodzi z za oceanu, zawsze przyjmuje się u nas w kraju. Przykładem mogą być niektóre święta. Nie o nich będzie jednak mowa, a o trendach aranżacyjnych. Coraz częściej mówi się o czymś takim, jak kuchnia w stylu nowojorskim. Jak ona dokładnie wygląda?

Duża kuchnia w stylu nowojorskim

Jest to na pewno udana propozycja dla dużych pomieszczeń. Dlaczego? Bo zdecydowana większość kuchni amerykańskich to pomieszczenia o bardzo dużym metrażu, gdzie czasem można by zagrać w piłkę. W szczególności, jeżeli jest mowa o wielkich domach jednorodzinnych. Chociaż nie wyklucza to faktu, że styl nowojorski nie może gościć w małych kuchniach. Wręcz przeciwnie. Jeżeli ktoś zna podstawowe zasady, jakie związane są z tym trendem aranżacyjnym, to może również postarać się o małą, ale elegancką kuchnię nowojorską.

O czym należy pamiętać?

Kuchnia w stylu nowojorskim może kojarzyć się błędnie z najnowszymi nowinkami technologicznymi. Tego typu kuchnie to tak naprawdę klasyczne, drewniane elementy, ze żłobieniami. Nie są one za duże, ale są na tyle widoczne, że będą się rzucać w oczy. Najczęściej wybiera się drewno w kolorze ciemnym. Jakie dodatki można zaprosić do kuchni? Lampy. Najlepiej te, które będą zawierać niklowane elementy. Oświetlenie w kuchni nowojorskiej odgrywa bardzo duże znaczenie. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to najbardziej wskazana jest tu biel, matowa szarość, odcienie kremowego, naturalnego drewna. Do tego można postarać się także o dodatki w podobnych odcieniach, idealnie dopasowane do aranżacji. 

 

Previous ArticleNext Article