Ciekawe

Patologie w Internecie

Internet łączy ludzi. Niestety często też dzieli i wpływa na złe zachowanie wśród ludzi. Współcześnie mamy do czynienia z wieloma patologiami. W tym artykule postaramy się je opisać.

Nadmierny hejt w Internecie to klasyczny przykład patologii w czystej postaci

Polacy niestety przodują w tym procederze, o czym można przeczytać na wielu forach internetowych. Skala hejtu jest niewyobrażalna. Świeżym przykładem mogą być tu znany piłkarz Robert Lewandowski czy też jego żona. Niestety ktoś kto w Polsce osiągnie sukces wizerunkowy czy też finansowy staje się bardzo szybko wrogiem większości. Lewandowski jest tego najlepszym przykładem. Dziś możemy bez problemu znaleźć negatywne komentarze w wielu poczytnych serwisach sportowych po tym jak przechodził z Borussii Dortmund do wielkiego Bayernu Monachium. Większość znawców dyscypliny wróżyła Robertowi, że nie przebije się w hegemonie Bundesligii. Inni z kolei wskazywali, że leci na większe pieniądze. Komentarzy pozytywnych było jak na lekarstwo.

Lewandowscy przykładem „zawistnego hejtu”

Tak wygląda ciemna strona Internetu. O ile w przypadku Roberta Lewandowskiego możemy mówić o fali hejtu o tyle, w przypadku jego żony Anny doszło już do prawdziwego tsunami. Lewandowska, która zbudowała u boku słynnego męża swoją własną markę – co wcale nie jest rzeczą łatwą, została wręcz zrównana z ziemią. Przykładów może być wiele. Ania swego czasu brała udział w programie „Kuba Wojewódzki”, który cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Jej występ widzom jednak zupełnie nie przypadł do gustu. Warto przytoczyć kilka cytatów ze strony natemat.pl po publikacji treści:
„Kobieta, której wiodącym zwrotem jest: ‚Uświadamiam Polaków. Uświadamiam Polaków’ jest niezwykle ciężką w odbiorze osobą. Ja rozumiem, że nie każdy musi być typem intelektualisty ale są też jakieś granice – aż tak nie mieć nic do powiedzenia” lub „Ciężko się słucha Anny , próbuje być zabawna a nie wychodzi , nie potrafi się inteligentnie wypowiedzieć choć wychodzi z siebie , żenada , Lewemu się wiele wybacza , bo wiadomo ale przez Annę przełączam program , nie da się tego słuchać i oglądać”.

Szczyt hejtu ludzi pierwotnych

Niedawno Anna i Robert przekazali 500 tys zł na Centrum Zdrowia Dziecka. Sytuacja była dość prosta, oddział rehabilitacji ucierpiał w wyniku październikowej nawałnicy, która miała miejsce w Warszawie. Lewandowscy nie mieli żadnych oporów, ani nie zostali przymuszeni by przekazać dobrowolnie na ten cel swoje własne, ciężko zarobione pieniądze. Niestety w jednym z tygodników, pod informacją o tym szlachetnym darze wylała się na Lewandowskich cała fala pomyj i bluzg. Niestety czytając je normalny, intelektualny człowiek mógł złapać sięga głowę. Skąd w Polakach tyle nienawiści? Czy tego uczy katolicki Kościół? Cz z nauki kościoła nie wynika, że powinniśmy być wobec siebie miłosierni i wybaczać nawzajem? Przecież ponad 90% Polaków deklaruje, że jest katolikami. Te pytanie są retoryczne. Niestety hejt dotyczy praktycznie wszystkich, którym się w życiu powodzi trochę lepiej niż zwykłym obywatelom. Dla Polaków finanse to powód wystarczający by zniszczyć drugą osobę.

Previous ArticleNext Article
https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft zobacz wiecje