Dom i Wnętrze

Najpopularniejsze lampy łazienkowe

Łazienkę można nazwać jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Tutaj odbywają się nie tylko procedury omywania, ale i fizycznego odprężenia. Aby odpowiadać temu nastrojowi, warto rozważyć kwestię prawidłowego oświetlenia. Oświetlenie punktowe do łazienki szybko rozwiąże wszelkie problemy w zakresie komfortu i wzornictwa.

Odmiany lamp sufitowych

Każdy gatunek lamp do łazienek np. z Planety Lamp ma swoje specyficzne cechy, zalety i niuanse montażowe. Dobrze wyglądają lampy osadzone w suficie gipsowo-kartonowym. Jeśli połączyć je z punktowym źródłem światła LED, to efekt będzie oszałamiający.
Lampy wiszące są montowane blisko sufitu i są o wiele mniejsze niż żyrandole. Jest to wygodne i świetnie wygląda. Ten rodzaj lamp jest bardzo niezawodny w działaniu i absolutnie nie boi się wysokiej wilgotności.
Najbardziej powszechne i popularne rodzaje lamp – nakładowe lampy sufitowe. Są oryginalne i uniwersalne. Mogą być mocowane nie tylko na sufitach podwieszanych, ale i na ścianie. Technologicznie, są bardzo proste i jakościowe.

Prawidłowy dobór lamp

Najbardziej popularne i świetnie spisujące się oświetlenie, to lampy wbudowane. Bardzo dobrze się mocują do sufitów podwieszanych. Charakterystyczną cechą tego typu urządzeń jest, to że mogą one mieć ruchomą część zewnętrzną. Stanowi to doskonałą możliwość zmiany oświetlenia w określonej części pomieszczenia. Na przykład, użytkownik może mieć oświetlenie jasne w tej części łazienki, gdzie się znajduje w danym momencie. Pozostała część będzie wyłączona w ogóle albo będzie oświetlona maksymalnie oszczędnie.
Dość często pojawia się pytanie jakiego rodzaju oświetlenie najlepiej stosować, z lampą zewnętrzną czy wewnętrzną. Ten problem jest rozwiązywany przez użytkownika i otaczający design.
W zasadzie światła z zewnętrzną lampą mają wysoki kąt rozpraszania światła. Fakt ten nie jest wadą. Jest to cecha, która jest bardzo potrzebna w realizacji konkretnych projektów. Jednakże, wewnętrzny układ światła czyni go bardziej długowiecznym ze względu na mniejszy kontakt z wilgocią.
Również ważne pytanie, to ile lamp powinno być zainstalowane w łazience. To wszystko zależy od skali pokoju i gustów użytkowników. Zasadniczo łazienki mają niewielką powierzchnię, a cztery lampy sufitowe doskonale poradzą sobie ze swoją pracą. Jeśli użytkownik zechce podzielić oświetlenie na strefy, to wtedy oczywiście, wymagana będzie większa ilość urządzeń. Jednakże, istnieją pewne niuanse, które mogą wpływać na poziom jasności oświetlenia.
Najjaśniejszymi lampami są tak zwane LED-owe. One pełnią rolę głównego oświetlenia. Taką samą funkcję może wykonywać i światło halogenowe, ale jego praca nie jest ekonomiczna. Najbardziej niezawodnymi pod względem długotrwałego użytkowania, są lampy energooszczędne. Mają doskonałe właściwości ekonomiczne i funkcjonalne.
Podczas tworzenia efektów świetlnych, zaleca się stosowanie światła duralight LED. Ten typ jest niezwykle wszechstronny w tworzeniu obrazu designerskiego. Lampy mogą być biały lub innego koloru.
Oczywiście, instalowanie lamp sufitowych w łazience zrobi pokój z pięknym widokiem i stworzy pożądany efekt.

Previous ArticleNext Article
anferrandis.com worlds.com asantuariosc.com