Dom i Wnętrze

Małe jest piękne, czyli jak budują się Polacy

Polacy docenili urok małych domów jednorodzinnych. Sprawdź, jakie trendy architektoniczne zyskują na znaczeniu.

Niewielki dom z drewna

Dom wznoszone technologią szkieletową podbijają serca Polaków. Co takiego wyjątkowego jest w tym rozwiązaniu architektonicznym? Dom z drewna jest idealną opcją dla każdego, kto chce postawić własne cztery ścian bez konieczności wiązania się z bankiem kredytem na całe życie. Niewielkie domy nie tylko nie pochłaniają masy pieniędzy na poziomie inwestycji, ale również podczas użytkowania. Ponadto, budowa domu kanadyjskiego albo norweskiego może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku i nie trwa dłużej niż cztery miesiące. Przykłady realizacji nowoczesnych projektów znajdziesz na stronie mawit.com.pl.

Mały i parterowy

Małe domy parterowe to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią niewielkie, zwarte bryły architektoniczne. W przypadku większości projektów zadowoleni będą także fani nowoczesnego designu – takie domy z reguły są projektowane z wykorzystaniem aktualnie obowiązujących trendów, a więc połączenia prostoty form i minimalizmu.

Z garażem czy bez?

To, że dom jest mały, nie oznacza, że nie ma szans na uwzględnienie w projekcie garażu. W niektórych propozycjach architektów garażu rzecz jasna nie znajdziemy, ale i fani czterech kółek powinni bez większych problemów upolować projekt odpowiadający ich potrzebom.
Najczęściej problem garażu w małych domach rozwiązywany jest na dwa sposoby: można go albo umieścić w obrębie bryły, tym samym zmniejszając powierzchnię użytkową, albo odrobinę wysunąć poza obręb domu, co ogranicza powierzchnię w trochę mniejszym stopniu, ale za to czasem zaburza proporcje bryły.
 

Previous ArticleNext Article