Technologia

Magazynowanie w małej firmie

Małe firmy różnią się od siebie przede wszystkim pod względem branży, w jakiej działają. Jest jednak grupa firm, którą łączy potrzeba przechowywania różnych towarów niezależnie od tego, w jakiej branży działają. 

Takim towarem może być archiwalna dokumentacja firmy księgowej, części zapasowe u mechanika samochodowego, zapasy w sklepie, czy towary w hurtowni. I tylko ten, kto przeszedł przez problem z utrzymaniem porządku w miejscu składowania towaru, wie, jak ważne jest opracowanie dobrego planu. Zdawanie się na przypadek w kwestii magazynowania wpędziło niejedno przedsiębiorstwo w kłopoty. Łatwo w chaosie coś zgubić, zapomnieć, że coś się posiada, a bez ustalonych procedur przechowywania nowi pracownicy nie są w stanie się zorientować, co gdzie jest i jakie jest tego przeznaczenia.

W dużych magazynach najlepiej sprawdzają się regały na palety, jednak w małej firmie magazynującej towary niepaletowane lepiej sprawdzą się regały półkowe Promag. Na takim regale z półkami można składować produkty w różnych formach i o różnych gabarytach. Regały tego typu można dowolnie modyfikować, tworząc większe lub mniejsze przestrzenie ładunkowe. Występują one w wielu wysokościach, a w skrajnym przypadku można je przez ucięcie dopasować do niestandardowych potrzeb. Taki regał może też mieć półki wykonane z różnych materiałów np. z metalu, siatki, płyty wiórowej, czy płyty OSB.

W sytuacji, gdy do przechowania mamy ciężkie metalowe przedmioty, jak choćby wcześniej wspomniane części samochodowe najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie wciągnika wyposażonego w chwytak magnetyczny Promag, w takiej sytuacji można też posługiwać się wózkiem widłowym, jednak jat to rozwiązanie z wielu powodów ekonomiczniejsze.

Regały metalowe z półkami są niedrogim sposobem utrzymania porządku w firmie, sprawdzą się zarówno na halach produkcyjnych w magazynach, jak i w przestrzeni biurowej, szczególnie tam, gdzie nadal trzeba magazynować dokumenty w formie papierowej. Może wydaje się to być banalnym rozwiązaniem, jednak z badań wynika, że całkiem spora rzesza przedsiębiorców właśnie z magazynowaniem różnych mniej oczywistych towarów ma kłopot. Próbują oszczędzić, stosując stare pozyskane z demobilu szafy, lub półki naścienne, jednak prawdziwą oszczędnością jest właśnie inwestycja w dobrze dobrany zestaw regałów, na których można przechowywać ustandaryzowane pojemnik lub przedmioty popakowane w kartony.

Niezależnie jednak od wybranego sposobu i metody przechowywania, produktów, półproduktów, części i innych niezbędnych przy prowadzeniu działalności produktów warto wprowadzić politykę składowanie ze ściśle określonymi procedurami, by każdy wiedział, co gdzie powinno w danym momencie się znajdować.

Previous ArticleNext Article
Metalowy wieszak na ręczniki https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ Dębowa konsola do przedpokoju loft