Ciekawe

Kariera zawodowa trenera personalnego

Zawód trenera personalnego cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest coraz bardziej ceniony przez klientów. Ma ponadto przed sobą obiecujące perspektywy, zarówno w wymiarze finansowym, jak i w odniesieniu do rozwoju kariery osobistej.

Etapy edukacji trenera osobistego

Punktem wyjścia dla większości osób decydujących się na wybór takiej właśnie profesji, jest kurs trenera personalnego. Nie jest to co prawda warunek obowiązkowy, niemniej jednak zdecydowanie warto weń zainwestować, mało tego, wybrać taką placówkę szkoleniową, która zapewnia dobry poziom i wystawia stosowne certyfikaty. Dzięki temu zyskamy potrzebną wiedzę i umiejętności i mamy większą szansę na dalszy rozwój zawodowy.
Argumentem na rzecz odbycia kursu trenera personalnego jest też to, że w pracy tego rodzaju edukacja, i to na zasadzie ciągłego dokształcania, jest sprawą bardzo ważną. Nie sposób zdobyć zaufania klientów na dłuższą metę bez znajomości podstawowych zagadnień wiedzy o człowieku, technik i metod treningu, poznawania coraz to nowych rodzajów ćwiczeń i modnych tendencji. Dlatego oprócz kursu warto zaliczać rozmaite szkolenia i warsztaty, które pozwalają na doskonalenie własnych umiejętności. Ciągłe szkolenie jest po prostu wpisane w ten zawód.

Jak wygląda kurs trenera personalnego?

W zasadzie każdy taki kurs obejmuje część teoretyczną i praktyczną. W ramach części teoretycznej uczestnik poznaje szereg zagadnień z zakresu anatomii, biomechaniki, fizjologii, dietetyki czy suplementacji, psychologii i technik relaksacyjnych, jak również uczy się zasad konstruowania strategii treningowej i organizacji treningu, wywiadu z klientem, oceny stanu zdrowia i innych ważnych tematów.
Profesjonalny kurs trenera personalnego to także zajęcia o charakterze praktycznym, czyli wszelkiego rodzaju ćwiczenia z różnych dyscyplin sportowych. Ważnym elementem większości kursów jest szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż takie umiejętności musi posiadać każdy trener. Warto przy tym pamiętać, że trener osobisty musi też posiadać umiejętności komunikacyjne i empatię. Jego zadanie polega bowiem na pełnym zrozumieniu potrzeb i motywacji klienta i pomocy w realizacji jego celów.

Perspektywy pracy zawodowej

Ukończenie kursu trenera personalnego to dopiero początek. Co prawda branża fitness rozwija się bardzo dynamicznie, w związku z czym rośnie także zapotrzebowanie na instruktorów, w tym trenerów osobistych, ale żeby zbudować swoją pozycję zawodową i na przykład otworzyć własną działalność, musi upłynąć jakiś czas.
Najlepiej podjąć najpierw pracę w jakimś klubie sportowym czy innej tego typu placówce i tam pozyskiwać przyszłych klientów, jednocześnie zaś specjalizować się w określonej dziedzinie.

Previous ArticleNext Article
https://motulinka.com/kp/ubranka-dla-dzieci-i-niemowlat/buciki-niemowlece/ https://motulinka.com/kp/rozki-beciki-niemowlece/rozki/ https://beesafe.pl/porady/przedawnienie-mandatu/