Ciekawe

Kamery do inspekcji trudno dostępnych miejsc.

Wykorzystanie kamer inspekcyjnych staje się powoli standardem w wielu branżach. Szczególnie często jednak kamery inspekcyjne wykorzystywane są w hydraulice oraz usługach kominiarskich. Urządzenia te wpływają na podwyższenie jakości usług oraz przyspieszenie realizacji niektórych zleceń.

Jak wykorzystuje się kamery inspekcyjne

Te niezwykle przydatne urządzenia pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc m.in. do zatorów w kanalizacji oraz na zdiagnozowanie powodu usterki.

Kamera inspekcyjna bardzo często wykorzystywana jest także przez kominiarzy. Dzięki niej mogą w nieinwazyjny sposób sprawdzić drożność instalacji wentylacyjnych oraz kominowych. Praca z tym urządzeniem jest bardzo intuicyjna i prosta.

Jak zbudowana jest kamera inspekcyjna?

Podstawowym i najważniejszym elementem urządzenia jest trwała i odporna na uszkodzenia kamera. Wysyła ona sygnał do monitora, który także znajduje się na wyposażeniu zestawu.

Ważnym elementem jest także kabel, który łączy oba urządzenia i pozwala na wprowadzenie kamery do trudno dostępnych miejsc. Kamera inspekcyjna wyposażona jest w szereg funkcji m.in. możliwość lokalizacji położenia kamery oraz zapis obraz w postaci wideo, oraz zdjęcia.

W zależności od modelu oraz zaawansowania urządzenia kamerę możemy wprowadzić na głębokość od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów w głąb instalacji, jaką sprawdzamy.

Zastosowanie kamer inspekcyjnych to nie tylko branża hydrauliczna czy kominiarska. Doskonale sprawdzają się także w branży budowlanej np. do kontroli odwiertów lub pęknięć na terenach budowy. Kamery inspekcyjne wykorzystywane są także w geologii oraz różnych branżach, w których potrzebujemy skontrolować miejsca niedostępne dla innych urządzeń.

Jak konserwować kamerę inspekcyjną?

Nie jest to trudne zadanie. Aby przedłużyć jej żywotność i zapewnić 100% niezawodności wystarczy po każdym użytkowaniu wyczyścić urządzenie oraz osuszyć. Zestawu nie należy narażać też na zbyt długie działanie niskich temperatur. Ujemne temperatury powodują szybsze zużycie się akumulatorów oraz drobnych elementów elektronicznych, jakie wykorzystane zostały do budowy urządzenia. Z uwagi na to, kamerę powinniśmy przechowywać wewnątrz budynków. Wtedy posłuży nam przez wiele lat bez konieczności napraw.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Pascal Polska

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/ https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/