Dom i Wnętrze

Jak urządzić mały salon w bloku?

Jak urządzić mały salon? Jak zaaranżować całe pomieszczenie, aby było wygodne, komfortowe, ale również estetyczne i dobrze nas reprezentowało? Warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, dzięki czemu wszystko uda nam się dobrze zaplanować.

Jak urządzić mały salon – meble?

Jak urządzić mały salon, aby nie wydawał się on mocno przytłoczony? Przede wszystkim stawiajmy na lekkie meble, dzięki którym cała powierzchnia zyska na prostocie i powabie. W małym salonie doskonale sprawdzi się sofa narożna, która spowoduje, że wykorzystamy każdy dostępny centymetr powierzchni kwadratowej. Taka sofa narożna na pewno pomieści kilka osób, dlatego nie będziemy musieli wybierać dużo więcej miejsc do siedzenia. Narożnik powinien być wykonany z tapicerki, dzięki czemu jego waga nie będzie tak duża. Przy takiej sofie doskonale sprawdzi się także okrągły stolik, bez żadnych kantów, który spowoduje, że będzie łatwiej go dopasować do innych mebli. 

To co potrzebne

Jak urządzić mały salon w dobry sposób? Przede wszystkim stawiajmy na to co jest nam potrzebne. Nie wstawiajmy do takiego miejsca mebli, czy też innych dodatków z których w ogóle nie będziemy w przyszłości korzystać. Mała szafka pod telewizor lub też komoda zastępująca również szafkę RTV, jedna pufa to maksimum na które można pozwolić sobie w małym salonie. Im większa ilość takich przedmiotów, tym wrażenie przytłoczenia w pokoju dziennym będzie większe. Spowoduje to również niechęć w domownikach, którzy nie będą chcieli tam przesiadywać w czasie wolnym. 

Previous ArticleNext Article