Ciekawe

Jak stosować lakiery hybrydowe

Nowoczesne kobiety poszukują trwałych markowych kosmetyków, pozwalających na podkreślenie ich stylu. Z tego powodu coraz powszechniej stosują lakiery hybrydowe, dzięki którym ich zadbane dłonie są wizytówką nawet przez kilka tygodni. Jak zatem stosować lakiery hybrydowe, aby być kobietą modną?

Lakier hybrydowy w wielu kolorach

Do niedawna za główną przeszkodę w stosowaniu lakierów hybrydowych uznawano dość ograniczoną bazę kolorystyczną. Obecnie producenci, specjalizujący się w produkcji kolorowych kosmetyków, oferują lakiery hybrydowe w prawie 200 odcieniach. Można dodatkowo podkreślić oryginalność manicure sięgając po dodatkowe produkty nabłyszczające.
Jednak decydując się na manicure hybrydowy, w którym wykorzystuje się lakier hybrydowy gwarantujący nawet 6 tygodni bez odprysków, warto jego wykonanie zlecić profesjonalistkom. To one znają wszystkie kroki, jakie należy wykonać, aby płytka paznokcia nie została zniszczona, a paznokcie pokryte były lakierem w wybranym odcieniu.

Manicure u profesjonalistki

Manicure hybrydowy w gabinecie kosmetycznym zawsze zaczyna się od zmycia poprzedniego lakieru oraz od nadania paznokciom optymalnego kształtu. W kolejnych krokach należy odtłuścić płytkę paznokcia oraz zmyć wszelkie drobinki, jakie w czasie tego procesu mogły pozostać na paznokciach.
Zanim kosmetyczka nałoży na paznokcie odpowiednie preparaty oraz pokryje je dwoma warstwami lakieru, najpierw nałoży produkt, który zwiększa trwałość lakieru (albo jak twierdzą producenci „zwiększa przyczepność” lakieru). Kolejnym preparatem, jaki musi się znaleźć na paznokciach, jest preparat bezkwasowy typu primer, który suszy się przez 30 sekund.

Nakładanie i zmywanie lakieru hybrydowego

Zasadniczą część wykonania manicure rozpoczyna nałożenie na płytkę specjalnej bazy, którą jako pierwszą należy wysuszyć w specjalnej lampie. W zależności od rodzaju lampy czas suszenia bazy oraz kolejnych preparatów wynosi około 30 sekund, jeśli wykorzystywana jest lampa LED, lub około 2 minut w przypadku lampy UV.
Na wysuszoną bazę nakłada się pierwszą warstwę lakieru, którą się suszy, aby pokryć drugą warstwą lakieru. Całość pokrywa nabłyszczacz, który również musi być wysuszony w lampie. Nabłyszczacz można pokryć dodatkowym preparatem nabłyszczającym, np. z drobinkami.
Podobnie jak nakładanie lakieru i kolejnych warstw preparatów warto polecić specjalistom, tak i powinno się stać ze zmywaniem lakieru. Do jego zmycia konieczne są preparaty z acetonem, którym łatwo uszkodzić płytkę, lub specjalne produkty rozpuszczające lakier, dostępne tylko dla profesjonalistów.
Lakiery hybrydowe znajdziesz na Chiodo.pl

Previous ArticleNext Article
Komplet stolików kawowych https://beesafe.pl/porady/oplaty-na-a4/ https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/