Ciekawe

Akcesoria niezbędne w użytkowaniu bram zautomatyzowanych.

Zdecydowanie się na największy komfort, związany z użytkowaniem zautomatyzowanej bramy, w której znajdują się innowacyjne napędy do bram domaga się tego, aby dokładnie sprawdzić, czy brama działa poprawnie oraz czy posiada się niezbędne akcesoria obsługi. Należy więc dobrze dokonać zakupu u sprawdzonych producentów i zaznaczyć ekipie montującej, co jest ważne w użyciu i co domaga się przetestowania przed oddaniem bramy do użytku.

Najważniejsze akcesoria

Najważniejsze akcesoria do bram zautomatyzowanych to piloty, fotokomórki, lampy sygnalizacyjne, radia, videofony, domofony, anteny, klawiatury kodowe,
centrale sterujące bądź płyty indukcyjne, przy bramach przemysłowych. Im bardziej nowoczesne bramy, tym więcej akcesoriów, co bezpośrednio związane jest
z komfortem obsługi takiej bramy. Należy więc zapoznać się  z tym, jakie są zestawy do bramy przesuwanej, garażowej lub skrzydłowej, aby móc najlepiej wybrać osprzęt. Zestawy do bram przesuwanych i skrzydłowych zazwyczaj dobiera się jako komplety w pełnej opcji, rozszerzone lub podstawowe. Natomiast, w przypadku bram garażowych trzeba dookreślić, czy mają to być komplety na jeden samochód, czy na dwa pojazdy. Automatyzacja takich bram, a więc głównie napędy do bram będą wówczas idealnie dopasowane do potrzeb użytkownika.

Co znajduje się w zestawie akcesoriów?

Podstawowy zestaw do bram przesuwanych i skrzydłowych oraz garażowych zawiera: siłowniki lewostronne i prawostronne, kondensatory rozruchowe, elementy montażowe, centralę sterującą, obudowę centrali sterującej, fotokomórkę, pilot, kartę radiową, a także uniwersalny klucz do odblokowania napędu. Resztę osprzętu można dobierać w zależności od swoich oczekiwań.
Nadajniki zdalnego sterowania,
czyli piloty obsługujące napędy do bram dobierane powinny być poprzez dostosowanie częstotliwości, typu kodowania oraz ilości przycisków.
Lampy sygnalizacyjne można wybrać wtedy, kiedy chcemy ostrzec innych, że brama jest w ruchu. Można również zdecydować się na otwarcie bramy przy pomocy karty zbliżeniowej. Jeśli ktoś chce się czuć wyjątkowo bezpiecznie przy korzystaniu
z bramy automatycznej to powinien zainstalować fotokomórki. Zabezpieczają one przejazd oraz miejsce, w którym znajduje się brama przy otwarciu. Kiedy ktoś chce wykorzystać pilota do bramy również w garażu to musi zaopatrzyć się w odbiornik radiowy, dedykowany do jego pilota. Większy zasięg pilota zagwarantują specjalne anteny. Natomiast, kiedy nie zawsze chcemy otwierać bramę pilotem, bądź chcemy udostępnić kod innym osobom, to warto zakupić klawiatury kodowe.
Osprzęt elektroniczny do bram zautomatyzowanych bram jest ogromny i znajduje wiele zastosowań. Dlatego, można znacznie poprawić swój codzienny komfort, decydując się na wybór konkretnych urządzeń. Można wybrać pakiet podstawowy,
jak i zdecydować się na wybór pakietu poszerzonego. Aktualnie producenci mają bogate oferty handlowe pod tym względem. Do każdej bramy można będzie znaleźć kompatybilne urządzenia, usprawniające jej działanie.

Previous ArticleNext Article