Ciekawe

Jak działa pomoc drogowa w Szczecinie?

Pomoc drogowa w Szczecinie wielokrotnie jest ściągana do skomplikowanych lub groźnych sytuacji drogowych. Wynika to zwykle z bardzo dużego doświadczenia, wypracowanego przez wiele lat prowadzenia działalności, jak również dysponowania nowoczesnym sprzętem do ratownictwa drogowego.

Na czym zasadniczo polega pomoc drogowa i czy jest tym samym co normalne autoholowanie przy pomocy lawety?

Zdecydowanie nie. Pomoc drogowa i autoholowanie to dwie różne a jednocześnie powiązane ze sobą dziedziny. Autoholowanie wchodzi w skład usług świadczonych przez pomoc drogową.

Pomoc drogowa w trudnych sytuacjach

Usunięcie z jezdni unieruchomionego wozu, gdzie układ kierowniczy jest sprawny , nie powoduje przeważnie większych przeszkód . Zwłaszcza jeśli jest to wóz osobowy lub pojazd dostawczy. Lawety wyposażone są we wciągarki, które łatwo sobie radzą z załadunkiem popsutego wozu na platformę. Jak zatem działa pomoc drogowa, kiedy nieczynny wóz nie może na własną rękę być przeniesiony na lawetę bądź co gorsza, brał udział w dachowaniu czy też wjechał do głębokiego rowu? Wtedy wydobycie go wymaga posiadania mocno zaawansowanego sprzętu, niż normalna laweta czy holownik. Tylko nieliczne i najlepiej wyposażona pomoc drogowa Szczecin, może wykonywać usługę ratownictwa drogowego.

Wyposażenie pomocy drogowej

Jednym z istotniejszych elementów na wyposażeniu pomocy drogowej jest laweta z dźwigiem HDS. HDS to akronim od hydrauliczny dźwig samochodowy. Sprzęt ten ma najczęściej udźwig do kilku ton, dzięki czemu bez trudu radzi sobie z podnoszeniem większą częścią aut osobowych . Udział pomocy drogowej z takim ekwipunkiem jest szczególnie ważne , aby nie zwiększać uszkodzeń, które już zostały wyrządzone na aucie. Tak mogłoby się stać , gdybyśmy chcieli użyć tradycyjnych metod do wydobycia auta z rowu lub postawienia go na koła. Usterki zawieszenia, wgniecenia karoserii, pęknięte szyby czy wyciek płynów eksploatacyjnych – to powszechnie występujące straty , wynikające z niezdarnego trwania akcji ratowniczej samochodu. Lawety z HDS pozwalają ich uniknąć, znacznie przyspieszając wykonanie całej operacji i zwiększając jej bezpieczeństwo.

Previous ArticleNext Article
https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ lusion-fp7.org dled.com.pl