Biznes

Jak dobrać rozmiar systemów targowych?

Udana wystawa może przynieść bardzo wiele korzyści, jednak żeby targi mogły zakończyć się pełnym sukcesem, niezbędne jest spełnienie kilku warunków. Jednym z nich jest właściwy dobór wielkości systemu targowego i odpowiednie zagospodarowanie obranej przestrzeni.

Planowanie to podstawa

Ustalając wielkość stoiska wystawowego. Pod uwagę należy brać wiele czynników. Planowaniu warto poświęcić odpowiednio dużą ilość czasu, bowiem gdy nadejdzie dzień rozpoczęcia targów, o żadnych poprawkach nie będzie już mowy.
Zatłoczone stoiska z całą pewnością nie działają zachęcająco, jednak z drugiej strony, pusta przestrzeń również nie przyciąga klienta. Systemy targowe powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby wszyscy odwiedzający mieli zapewnione komfortowe warunki, jednak z pominięciem nadmiernego „luzu”.

Co należy wziąć pod uwagę?

W pierwszej kolejności, obowiązkowo należy określić wszystkie produkty, które mają być częścią wystawy. System targowy powinien zapewnić przestrzeń, umożliwiającą czytelne rozmieszczenie całej ekspozycji – nie ma nic gorszego od przeładowanych stoisk, warto o tym pamiętać.
Równie istotna jest strefa dedykowana klientowi. Systemy targowe powinny stwarzać komfortowe warunki, w których odbiorca może zapoznać się nie tylko z produktami, ale także z samym wystawcą. Warto zatem szczegółowo zaplanować wielkość i liczbę stolików oraz krzeseł / foteli / kanap.
Kolejna rzecz to rozstawienie ekspedytorów. To one tworzą ciągi komunikacyjne wewnątrz stoiska, zatem na planowanie warto poświęcić trochę czasu. Skoro już o ekspozycji mowa…

Rodzaj produktów a planowanie przestrzeni

Prawdziwym wyzwaniem jest aranżacja systemu targowego dla firmy, której oferta nie obejmuje materialnych produktów. W takiej sytuacji, niezbędne jest zwiększenie liczby osób, odpowiedzialnych za obsługę stoiska.
Produkty niematerialne sprzedawane są poprzez osobistą rozmowę, zatem należy zadbać o właściwą liczbę stref dla klienta. Każda z nich musi zapewniać względnie komfortowe warunki, przy okazji pozostawiając miejsce dla kolejnych.
Materiały do tekstu udostępniła firma Pola Studio – systemy targowe i wystawiennicze

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/