Zdrowie i Uroda

Jak dobierać kolczyki?

Spodobały Ci się kolczyki oglądane na wystawie, ale po ich zakupie stwierdzasz, że sama się sobie w nich nie podobasz? Tak to właśnie jest z biżuterią. Oglądana z daleka może nas urzekać, ale niekoniecznie musi do nas pasować. Dlatego warto pamiętać, że gdy kupujemy kolczyki, musimy kierować się pewnymi zasadami.

Po pierwsze styl

Każda z nas ma swój własny styl. Możemy spróbować go nazwać, zaszufladkować do tych, które znamy, ale prawda jest też taka, że stylów jest tyle, ile jest kobiet. Mogą być podobne, a jednak w każdej z nas jest coś, co nas wyróżnia, co czyni nas unikatowymi. Dlatego też trudno jest przewidzieć, czy do kobiety, która preferuje styl klasyczny wszystkie klasyczne kolczyki będą pasować. Podobie jest ze stylem boho, casual, czy glamour. Ważne jednak, aby pomiędzy naszym stylem a charakterem kolczyków zachowana była harmonia. Bez sensu będzie bowiem połączenie żakietu z rockowymi długimi kolczykami, czy pięknych pereł z podkoszulkiem.

Po drugie kształt twarzy

Wybierając kolczyki, musimy pamiętać o tym, że są one biżuterią przylegającą do twarzy. Dlatego do jej kształtu należy kolczyki wybierać. Osoby z okrągłą twarzą powinny zrezygnować z drobnych wkrętów, a także bardzo masywnych kolczyków. Doskonale sprawdzą się w ich przypadku kolczyki zwisające, także owalne. Kobiety z twarzą owalną powinny natomiast zrezygnować z wiszących kolczyków, które optycznie twarz wydłużają. Mogą natomiast sięgać po wszelkiego rodzaju spirale, a także owale i łezki. Panie z twarzą w kształcie kwadratu mogą spokojnie wybierać kolczyki o zaokrąglonych kształtach, czyli wszystkie owale i koła, przy czym, im dłuższe, tym wizualnie twarz stanie się dłuższa. Jeśli natomiast jesteś kobietą o twarzy w kształcie serca – wówczas najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą kolczyki rozszerzane na dole.
Wybierając kolczyki warto też pamiętać, że jeśli szukamy czegoś oryginalnego, najlepszym rozwiązaniem stają się kolczyki ręcznie robione. Jest to biżuteria charakteryzująca się nieprzeciętnymi walorami estetycznymi, a tym samym pozytywnie zaskakująca.

Previous ArticleNext Article
https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ zobacz wiecje https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/