Ciekawe

Import odzieży używanej i jej dostępność w Polsce

Import odzieży używanej od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, mimo wzrostu zasobności portfeli polskich klientów. Część z nich wybiera odzież z drugiej ręki wychodząc z założenia, że ubrania z zachodnich sklepów, nawet już uprzednio noszone, są zdecydowanie lepsze gatunkowo. Inni wybierają odzież używaną ze względów ekonomicznych.

Gdzie szukać odzieży używanej

Za import odzieży używanej są odpowiedzialne hurtownie oraz pośrednicy, którzy sprowadzają do Polski odzież z Wielkiej Brytanii i krajów Europy Zachodniej. Kraj pochodzenia ma bardzo duży wpływ na cenę odzieży, podobnie istotny jest fakt, czy odzież była sortowana oraz czy jest faktycznie odzieżą używaną, czy może pochodzi z wyprzedażowych końcówek kolekcji.
Importowana odzież jest dostępna w hurtowniach, które mogą się specjalizować w odzieży sprowadzanej z wybranych krajów. Duże znaczenie ma również sortowanie odzieży. Odzież podzielona na kategorie produktowe oraz na płeć klienta jest zdecydowanie droższa niż odzież oferowana jako odzież niesortowana.

Co można znaleźć wśród odzieży używanej

Najczęściej odzież używana z importu kojarzona jest z noszonymi ubraniami, ewentualnie butami czy torebkami, które pochodzą z wybranego kraju europejskiego. Nie zawsze jednak oferta hurtowni specjalizujących się w imporcie takiej odzieży ogranicza się jedynie do ubrań.
W wielu hurtowniach dostępne są także akcesoria i dodatki, jak np. paski, czapki, szaliki czy apaszki, ale również obuwie. Wśród produktów z drugiej ręki bardzo często są dostępne także tekstylia domowe i użytkowe – firanki, zasłonki, obrusy czy ręczniki. Sama odzież jest dodatkowo podzielona w zależności od pory roku oraz rodzaju produktu.

Nie tylko używane

W ramach importu odzieży używanej do Polski sprowadzane są różnego rodzaju tekstylia, które nie zawsze są dostępne w sprzedaży w sklepach typu second hand. Najgorsze pd względem jakości ubrania i tekstylia, dziurawe oraz mocno brudne, segregowane są z myślą o przemysłowym wykorzystaniu lub przeróbce.
W sklepach dostępna jest odzież i dodatki, które są wyprane i niemal gotowe do użycia. W większości sklepów oferowana jest faktycznie odzież używana, która może pochodzić z wybranych krajów. Jednak część sklepów typu second hand specjalizuje się w wyszukiwaniu modowych perełek i ubrań. To właśnie one wybierają końcówki serii czy wyprzedawane ubrania od projektantów, które również są dostępne w ramach importu odzieży używanej.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora

Previous ArticleNext Article
https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-po-ustaniu-zatrudnienia/ Sejf do kampera przyczepy na wymiar