Zdrowie i Uroda

Hybrydy w domu, czyli jak samemu dbać o dlonie

Wiele razy zastanawiamy się, czy iść na paznokcie, czy może zostawić sobie tą przyjemność na specjalną okazję. Ceny za takową usługę na rynku są zazwyczaj wyrównane, ale w popularnych salonach mogą znacznie iść w górę. Dlatego, jeśli chcemy mieć eleganckie paznokcie na co dzień i jednocześnie nie wydawać oszczędności, to łatwo je zrobić w domu.

Domowe studio paznokci

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego warto zadbać o ich wygląd. Na pewno wszystkie panie chciałyby na co dzień cieszyć się pięknymi i eleganckimi paznokciami. Dzięki nowoczesnej technice możemy pozbyć się problemu odpryskującego lakieru i codziennego poprawiania. Wystarczy sprawić sobie podstawowe narzędzia do wykonywania manicure hybrydowego, a inwestycja pozwoli zaoszczędzić na wizytach u kosmetyczki.

Stworzenie domowego studia stylizacji paznokci nie jest obecnie trudne. Przede wszystkim potrzebna będzie lampa UV lub LED. Lampy do hybryd służą do utwardzania specjalnie do tego przeznaczonych lakierów. Oprócz tego będziemy potrzebować przyrządu do wycinania skórek, lakieru hybrydowego lub żelowego, pilników, a nawet pędzelków i aplikatorów do ozdób.

Czym jest lampa do hybrydy?

Dobre lampy do hybrydy to najważniejsze narzędzie pracy. Wybierając dobrej jakości sprzęt będziemy mogli cieszyć dłużej naszym manicure. Lampa służy do utwardzania lakieru, a od tego jaką lampę wybierzemy zależy końcowy efekt. Wyróżniamy lampy UV oraz LED.

Lampy UV wykorzystują fale ultrafioletowe i posiadają wymienne żarówki. Działają one na wszystkie produkty, takie jak lakiery i żele, a ich utwardzanie trwa 2 – minuty.Lampy LED charakteryzują się wysoką jakością i długą żywotnością, jednak starsze modele mogą nie utwardzać niektórych rodzajów lakierów, a szczególnie żelu. Dlatego wybierając lampy LED, kupujmy nowsze modele. Lampy do hybryd typu LED bardzo szybko pracują, wystarczy 30 sekund aby lakier został utwardzony.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt do hybrydy?

Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest łatwy, szczególnie gdy na rynku pojawiło się tyle różnych modeli lamp. Decydując się na lampę do hybryd zwróćmy uwagę na jej wielkość. Małe modele będą idealne w podróży, a większe w domu, gdyż zmieści się w nich cała dłoń.

Lampy UV są tańsze i odpowiednie przy stosowaniu kilka razy w miesiącu. Natomiast lampy LED że względu na swoją trwałość, przydadzą się do częstszego używania, np.: raz w tygodniu. Dobierzmy więc rodzaj lampy do naszych potrzeb.

Previous ArticleNext Article