Dom i Wnętrze

Fotel bujany idealny tylko w klasycznych wnętrzach?

Duże, drewniane fotele bujane kojarzą się z tradycyjnymi salonami, w których znajduje się kominek. Czy jednak stawiając na nowoczesny wystrój rzeczywiście musisz zrezygnować z takiego mebla?
Dostępne na rynku fotele bujane to przede wszystkim wyroby wykonane z naturalnych surowców, np. drewna czy wikliny. Taki mebel świetnie prezentuje się w klasycznie urządzonych wnętrzach, ale jego właściciele muszą pamiętać o regularnej impregnacji drewna. Dzięki cyklicznie powtarzanym pracom konserwacyjnym, fotelem bujanym mogą cieszyć się kolejne pokolenia domowników. Jeżeli właśnie urządzasz mieszkanie i zdecydowałeś się na nowoczesny, minimalistyczny styl, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość – wcale nie musisz rezygnować z bujanego fotela.

Nowoczesne, ale nadal bujane

Gdy na rynku pojawia się zapotrzebowanie na konkretny produkt, producenci starają się jak najszybciej wypełnić lukę. Fotele bujane, produkowane od wielu lat, są tego świetnym przykładem. Współcześnie bowiem obok klasycznych foteli bujanych (których siedzisko jest wyłożone specjalną siatką) są dostępne również nowoczesne wersje tych produktów. Wyróżnia je nie tylko kolorystyka i materiał, lecz także kształty. Fotele zaprojektowane do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym są pozbawione wszelkich krągłości – projektanci stawiają na surowe, proste kształty.

Fotel bujany musi być wygodny

Jeżeli fotel bujany ma wpasować się w styl pomieszczenia, to koniecznie musisz zwrócić uwagę na jego wygląd. Pomyśl również o komforcie użytkowania takiego mebla – ma on pomóc ci zrelaksować się po całym dniu. Wygodne siedzisko i oparcie to zupełna podstawa. Zanim zatem zdecydujesz się zakupić dobrze prezentujący się model, sprawdź, czy wypoczynek w nim rzeczywiście będzie przyjemnością. Możesz również pomyśleć o zakupie koca lub narzuty, którą wykorzystasz w chłodniejsze dni.
Więcej inspiracji na wnętrza: http://www.dom.pl/urzadzanie-wnetrz-wystroj

Previous ArticleNext Article