Zdrowie i Uroda

Czym jest trening personalny?

Czym jest trening personalny?

Trening personalny to trening, podczas którego trener pracuje tylko z jedną osobą w taki sposób, by szybko osiągnęła ona zamierzone rezultaty. Zajmuje on się rozpisaniem nie tylko optymalnego dla takiej osoby treningu, ale również dba o jej żywienie oraz suplementację. Trener personalny jest szczególnie mocno polecany osobom nowym na siłowni, ale również takim, które potrzebują pomocy na pewnym etapie swoich treningów, trener personalny jest im szczególnie mocno potrzebny w momentach, kiedy następuje „zastój” w rozwoju, tak zwana stagnacja i potrzebują pomocy w tym, żeby móc ją przełamać. W takich wypadkach trening z Michałem Potuchą może okazać się „strzałem w dziesiątkę” z tego powodu, że trener ten łączy w sobie siłę doświadczenia i ogromną wiedzę, która będzie procentować.

Rodzaje treningów

Głównymi cyklami treningowymi którymi ćwiczą osoby na siłowni są:
FBW, czyli Full Body Workout, potocznie nazywany treningiem całego ciała, jest to jedna z metod treningu, gdzie możemy wykonać na jednej sesji ćwiczenia na wszystkie grupy mięśniowe. Dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo czasu, a przy tym budować masę mięśniową oraz ograniczyć monotonię poprzez ciągłe zmiany ćwiczeń.
Drugi rodzaj treningu polecany szczególnie osobom nowym na siłowni jest split. Ten rodzaj treningu poleca i sam stosuje również trener osobisty Michał Potucha.

Czym jest split?

Split to inaczej trening dzielony. Polega na ćwiczeniu każdej partii mięśni oddzielnie, a nie – tak jak w przypadku Full Body Workout – całego ciała podczas jednego treningu. Taki schemat ćwiczeń to najskuteczniejszy sposób na zbudowanie masy mięśniowej i wyrzeźbienie sylwetki.

Opinie trenerów

Co do wyboru treningu panuje wiele sprzecznych opinii, wielu trenerów personalnych uważa bowiem, że split jest dedykowany głównie osobom, które zajmują się siłownią dłużej i są już bardzo doświadczone, ze względu głównie na obciążenie organizmu ćwiczeniem każdej partii mięśniowej raz w tygodniu, trener osobisty Michał Potucha również popiera tę tezę. Jeśli wybierzemy się kiedyś na trening z Michałem Potuchą to z całą pewnością na sam początek naszej przygody z siłownią poleci nam on trening Full Body Workout, gdzie nasze treningi na początku będą się odbywać prawdopodobnie trzy razy w tygodniu. Trenerzy personalni uważają bowiem w większości, że taki rodzaj treningu przy takiej częstotliwości jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami na siłowni.

Previous ArticleNext Article
oriasdovicedo.org zobacz wiecje webwizard.com