Zdrowie i Uroda

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Dla wielu kobiet depilacja laserowa jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, jednak rezygnują z tego zabiegu w obawie przed bólem. Niesłusznie. Zabieg ten nie jest szczególnie bolesny – wykonuje się go bez znieczulenia, odczucie jest podobne do tego, z którym wiąże się ukąszenie komara. Istnieją jednak przypadki, w których poziom bólu może być nieco większy – na przykład wśród osób mocno opalonych lub o ciemnej karnacji. Podpowiadamy, kto może skorzystać z depilacji laserowej, jak się przygotować do tego zabiegu, jakie mogą być przeciwwskazania i skutki uboczne.

Jakie występują przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Chociaż depilacja laserowa jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, istnieją pewne przypadki, gdy nie należy jej wykonywać. Oczywiście ma to miejsce w okresie ciąży i laktacji. Do przeciwwskazań należą również nowotwory skóry, łuszczyca i bielactwo. Zabiegu nie można wykonywać również gdy przyjmujemy leki światło uczulające, niektóre zioła (m.in nagietek i dziurawiec). Przed wykonaniem zabiegu należy również zaprzestać wykonywania peelingu, picia alkoholu i zażywania aspiryny. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz wykonać zabieg,nie ryzykuj tylko skonsultuj się z lekarzem.

Jaki poziom bólu jest odczuwalny podczas zabiegu?


Jak było wspomniane na wstępie, depilacja laserowa nie jest zabiegiem bardzo bolesnym. Możemy odczuwać jedynie niewielki ból, podobny do tego, który odczuwamy, gdy ugryzie nas komar. Każdy jednak odczuwa to nieco inaczej, gdyż natężenie bólu podczas zabiegu zależy od ilości melaniny w naskórku. To sprawia, że osoby o ciemnej karnacji i ciemnych włosach mogą odczuwać zabieg jako bardziej bolesny.

Jak się przygotować?

depilacja infografika
Na około 3-4 tygodni przed zabiegiem powinniśmy zaprzestać opalania i używania kremów samoopalających. Żeby zabieg był jak najbardziej skuteczny, powinniśmy zgolić włosy dzień przed depilacją laserową. Jeśli są one ciemne – najlepiej tego samego dnia rano.

Jakie mogą wystąpić skutki uboczne?

Zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny. Konieczne będzie jedynie założenie przyciemnianych okularów i dobry, sprawdzony sprzęt. W zdecydowanej większości przypadków nie powinniśmy odczuwać żadnych efektów ubocznych. Czasami może wystąpić jedynie zaczerwienienie lub pęcherzyki powietrza podobne do tych, które występują po intensywnym opalaniu. Nie powinniśmy się tym przejmować, nie są one niebezpieczne. Objawy te znikają maksymalnie po upływie kilku dni.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Previous ArticleNext Article
upe-printco.pl equarterdevelopment.org Stolik nocny z półką w stylu loft