Każdy człowiek dąży do tego, od czasu do czasu, móc zaznać ciszy i spokoju na łonie natury. W szczególności, jeżeli ktoś na co dzień żyje w wielkim mieście. To właśnie wszech panujący zgiełk doprowadzić może do pojawienia się stresu. Warto więc zadbać o spędzenie urlopu w miejscu, gdzie będzie można cieszyć się ciszą i spokojem na łonie natury.
Wypad na Mazury
To dobry moment do tego, aby poznać Mazury, gdzie nie brakuje takich cichych i spokojnych miejsc. Przykładowo, może to być chociażby miejscowość Węgorzewo. To właśnie tu można znaleźć wygodny ośrodek wypoczynkowy Mazury, który prowadzi Róża Wiatrów. Może on stać się idealnym miejscem do tego, aby poznać tutejsze atrakcje, których tu nie brakuje. O czym jest dokładnie mowa?
Kanał Węgorzewski
Najprostszy wodny szlak z Węgorzewa do Mamr, który ma ok. 920 metrów długości. Kanał można poznać na dwa sposoby. Pierwszy – przepływając na nim jachtem lub też kajakiem. Odradza się pływanie zwykłe, aby nie zostać potrąconym przez jednostki wodne, jakich na tym odcinku nie brakuje. Z mola, jakie znajduje się na jeziorze, w Węgorzewie, dotrzeć można do plaży miejskiej w Mamrach.
Drugi – ścieżka pieszo-rowerowa, jaka została umieszczona przy kanale. Niby jest to kilometr długości, ale spacer lub przejażdżka rowera tym odcinkiem, będzie należała do bardzo przyjemnych. W szczególności, że będzie można cieszyć się pięknymi widokami.
Średniowieczny zamek
Ten, którego pomysłodawcą był Węgorapa. Jego budowa rozpoczęła się w 1398 roku. Do 1525 roku budowla przechodziła z rąk do rąk. Nikt nie zarządzał nią przez dłuższy czas. W końcu, po roku 1525 zamek przeszedł na własność państwa. To tu swoją siedzibę znalazł starosta książęcy. Na przestrzeni lat, w zamku działo się wiele rzeczy. Warto chociażby wspomnieć o tym, że 24 stycznia 1945 r. wnętrze zamku zostało spalone przez Armię Czerwoną. Co prawda, aktualnie jest on własnością prywatną. Nie przeszkadza to jednak w podziwianiu monumentalnego budynku.
Park etnograficzny
Jak kiedyś wyglądało życie na Mazurach? Osoby, które chcą znaleźć odpowiedź na to pytanie, koniecznie powinny odwiedzić znajdujący się tutaj park etnograficzny. Park sąsiaduje z pobliskim Muzeum Kultury Ludowej. Pobyt w tym miejscu to doskonała lekcja historii, jaka dedykowana jest dla tych dużych oraz dla tych małych. Tym bardziej, że można się tam przenieść w czasie – nawet do początku XIX wieku, kiedy to tutejsze życie w niczym nie przypominało tego, co aktualnie się tutaj dzieje.