Ciekawe

Bakterie do szamba – ekologia i oszczędność w jednym

Dla wielu osób szambo wydaje się być anachronicznym sposobem na gromadzenie i odprowadzanie ścieków z posesji mieszkalnych i przemysłowych. Szamba uważane są za mało ekologiczne i „brudne”. A rzeczywistość jest taka, że jest to bardzo ekologiczny sposób na odprowadzanie ścieków, który może nie wydzielać brzydkich zapachów, a już na pewno nie stanowić zagrożenia dla mieszkańców czy środowiska naturalnego. Należy jedynie zainstalować wysokiej jakości zbiornik, a do neutralizacji ścieków używać szczepów specjalnych bakterii, które powodują rozkład nieczystości. Można je dziś łatwo kupić w sklepach z chemią gospodarczą, szczególnie w sklepach internetowych.

Bakterie do szamba pomagają chronić środowisko

Celem stosowania bakterii do szamba jest spowodowanie rozkładu znajdujących się w szambie ścieków. Bakterie specjalnych szczepów są w stanie rozłożyć na związki proste większość zawartości przeciętnego szamba, w tym fekalia, detergenty, tłuszcze, białka, skrobię, a nawet papier toaletowy.
W rezultacie, zastosowane biopreparaty zawierające bakterie spowodują, że ścieki będą prawie w całości neutralne dla środowiska. Nie będą też wydzielać przykrych zapachów przy opróżnianiu szamba, co dla wielu osób jest największym minusem szamba. Ewentualne rozlanie czy wyciek przy tej czynności też nie będzie stanowić dużego zagrożenia dla zdrowia.

Bakterie do szamba chronią zbiornik i dają oszczędności

Szybkie rozłożenie szkodliwych substancji na nieszkodliwe przyczyni się do tego, że zbiornik i jego przyłącza dłużej zachowują wysoką jakość. Same bakterie do szamba nie wchodzą w żadne reakcje z materiałami, z jakich wykonane są zbiornik i rury przyłączeniowe. Preparaty zawierające kultury bakterii to chemia gospodarcza, która jest neutralna biologicznie, nie jest toksyczna, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Odpowiednio przechowywane i dozowane bakterie do szamba są w stu procentach bezpieczne dla człowieka i otoczenia.
Z jeszcze jednego powodu warto zajrzeć do sklepów, gdzie sprzedawana jest tego typu chemia gospodarcza. Rozłożone szambo nie musi być tak często opróżniane, a jak wiadomo, opróżnianie zbiornika to największy koszt związany z jego eksploatacją, szczególnie w miejscach znajdujących się w dużej odległości od siedzib firm oferujących taką usługę. Stosując biopreparaty zawierające bakterie zmniejsza się częstotliwość opróżniania zbiornika, a czystsza biologicznie zawartość może też pozwolić uniknąć ewentualnych problemów z pojawianiem się szkodliwych substancji.
Stosując bakterie do szamb trzeba jedynie stosować się ściśle do instrukcji użycia i przechowywania. Bakterie takie są zazwyczaj uniwersalne i pasują do każdego rodzaju zbiornika. Gdy jest inaczej, jest to zaznaczone na opakowaniu. Sam koszt zakupu nie jest wysoki i zwraca się w postaci mniej częstych opróżnień zbiornika.
Najlepsze biopreparaty kupisz na stronie http://sklepekozet.pl/

Previous ArticleNext Article