Dom i Wnętrze

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim

Prostota, funkcjonalność, elegancja i bliskość z naturą. Po tych cechach można rozpoznać styl skandynawski – północny design stał się niezwykle popularny za sprawą mody na minimalizm, ergonomię wyposażenia oraz jasne przestrzenie. Jakie wyposażenie pasuje do mieszkań w skandynawskim stylu i jaka aranżacja wnętrza się w nich sprawdzi? Oto kilka porad dla wszystkich, którzy chcieliby urządzić dom w takiej estetyce!

Styl skandynawski – na czym polega?

Jak wygląda aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim? Przede wszystkim jest prosta, wyrazista i pełna światła oraz jasnych przestrzeni. Północny design pełen jest naturalnych materiałów, takich jak np. drewno, wełna, kamień i szkło, które posiadają przyjazną fakturę. Skandynawowie bardzo cenią sobie bliskość przyrody – nic więc dziwnego, że chcą otaczać się nią również we własnych domach! Wyposażenie wnętrza w takim stylu cechuje się wszechobecnym drewnem: to najpopularniejszy surowiec, który wykorzystuje skandynawska aranżacja wnętrza. Z tego materiału zrobione są zarówno stoły (im starsze, tym lepsze!), krzesła, szafki, półki i podłogi. Kamień może służyć jako element aranżacji kuchennej zabudowy, łazienki lub tarasu. Pozbawione ozdób meble są proste i efektowne: dzięki temu z łatwością można zmienić cały wystrój, jeśli poprzedni się znudzi.

Mieszkanie w skandynawskim stylu

Choć na pierwszy rzut oka takie mieszkania mogą wydawać się zimne i zachowawcze, ale ciepłego, przytulnego klimatu nadaje im odpowiednia aranżacja wnętrza. Bardzo ważną rolę spełniają odpowiednie oświetlenie oraz dobór kolorów farb. Dom w stylu skandynawskim jest utrzymany w jasnej, pastelowej lub monochromatycznej kolorystyce, ale mimo wszystko bardzo dobrze sprawdzają się w nim wszelkie kontrasty. Jasne ściany w połączeniu z żywymi dodatkami to wyjątkowa aranżacja wnętrza i warto o nią zadbać!

Aranżacja wnętrz a styl skandynawski

Jak sprawić, by aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim była przytulna dla domowników? Przede wszystkim należy użyć ciepłych, jasnych barw – nie tylko będą one dawały poczucie bezpieczeństwa i domowego klimatu, ale i optycznie powiększą przestrzeń i dodadzą jej światła. Drugim sposobem są pomysłowe dodatki: minimalistyczne wnętrze potrzebuje dopełnienia miłymi akcentami w postaci wygodnych poduszek lub wełnianych narzut na łóżko w ciepłych kolorach.

Previous ArticleNext Article
Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://beesafe.pl/porady/sprzedaz-samochodu-wspolwlascicielowi/ zobacz wiecje