Dom i Wnętrze

Zaproś naturę do salonu!

Jeszcze do niedawna większość z nas wyposażała swoje mieszkania w niedrogie meble do samodzielnego montażu. Dzisiaj, żyjąc coraz bardziej świadomie, odchodzimy od masówki produkowanej przez wielkie sieciowe marki i szukamy rozwiązań wyjątkowych, nietypowych i trwałych. Na znaczeniu coraz bardziej zyskują meble nie z płyt meblowych, ale z litego drewna. Dlaczego właśnie naturalny surowiec najlepiej sprawdzi się w salonie?

Modne meble do salonu? Koniecznie drewniane!

Designerzy projektujący nowoczesne meble porzucili bogate zdobienia i toporność, jakie do niedawna utożsamiane były z meblami wykonanymi w całości z litego drewna. Modne meble do salonu zachwycają minimalistyczną formą idealnie wpisującą się w trendy panujące we wnętrzach. Wszyscy trendsetterzy szczególną uwagę powinni zwrócić na modele wykonane z jasnych odmian (bielonej sosny, dębu, klonu, brzozy). Proste projekty, delikatne barwy, naturalna struktura z wyraźnie rysującym się układem słojów to mieszanka, która każdemu pomieszczeniu nada ciepłego, naturalnego charakteru.
Co ważne, meble z drewna urzekają nie tylko estetyką. Wymieniając ich zalety, nie sposób nie wspomnieć o trwałości. Mimo tego, że inwestycja w drewnianą zabudowę może nieco nadszarpnąć domowy budżet, możesz mieć pewność, że zakup jest absolutnie wart swojej ceny. Drewno, odpowiednio konserwowane i pielęgnowane, zachowa swój nienaganny wygląd przez wiele lat. Nawet jeśli drewniana powierzchnia ulegnie uszkodzeniu, możesz niskim kosztem poddać ją renowacji.

Tańszy zamiennik

Alternatywą dla mebli wykonanych w całości z buku, dębu czy brzozy są modele fornirowane. Głównym budulcem tego typu mebli są wysokiej jakości płyty drewnopochodne, które okleja się naturalnym fornirem, czyli cienkimi płatami drewna. Tego typu zabudowa wiernie oddaje urok drewnianych mebli, a jednocześnie jest znacznie tańsza.

Previous ArticleNext Article