Dom i Wnętrze

Zachwycający design we wnętrzu

Piękna forma ponad wszystko? Takie postulaty były już realizowane w dziejach kultury. Czy dzisiaj także design znajduje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o nasze wybory wnętrzarskie? Czy forma i treść się uzupełniają, czy raczej stawiamy na prezentację rzeczy i miejsc, rezygnując z wygody? W dzisiejszych czasach te dwa aspekty muszą być połączone. Szukamy tego, co piękne i komfortowe, wyróżniające się i ułatwiające życie na każdym kroku.

Dzieła sztuki czy przedmioty użytkowe?

Oglądając współczesne wnętrza, zwłaszcza te urządzone w kierunku awangardy i futuryzmu, często zadajemy sobie pytanie: czy to jeszcze przedmiot użytkowy czy już dzieło sztuki. Niektóre wnętrza zresztą prezentują się jak nowoczesne galerie, w których najważniejszą rolę odgrywa sama przestrzeń, ekspozycja oryginalności, efekt zaskoczenia i poruszenia. Tak na przykład wyglądają postindustrialne przestrzenie, których surowy klimat przełamują na przykład oryginalne (ale zarazem klasyczne) meble tapicerowane Etap Sofa.

Artystyczne układanki

Przykładem nowoczesnego podejścia do sztuki urządzania przestrzeni i do projektowania mebli są nowoczesne meblościanki – artystyczne układanki formy i koloru. Mają one często charakter modułowy, więc dają nam możliwość ułożenia takiej kompozycji, jaka najbardziej nam się podoba. Zgodnej z walorami danego pomieszczenia. Bardzo efektownie prezentują się meblościanki jednokolorowe (na czele z modną bielą).

Kolorowe układanki

Ale interesująco pod względem plastycznym wyglądają też meblościanki dwukolorowe czy też kontrastowe. Na przykład czarno-białe. Z jednej strony nawiązują do klasyki spod znaku art deco, z drugiej strony prezentują się wybitnie nowocześnie. Niczym kompozycje stworzone z myślą o przyszłości i o awangardowych aranżacjach artystycznych.

Previous ArticleNext Article
https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/