Palety H1 są bardzo popularne – w szczególności w przemyśle spożywczym. Są one plastikowymi paletami higienicznymi, co pozwala stosować je w transporcie i przechowywaniu żywności. Palety H1 są doskonale znane przedsiębiorcom.
Co to jest paleta H1?
Palety H1 są nazywane specjalną grupą palet, które produkuje się przede wszystkim z materiałów plastikowych. Można je stosować w kontakcie z żywnością ze względu na pozytywne testy i szereg wymogów regulujących ich produkcję.
Paleta chep wymiary, charakterystyka i ich cechy
Konstrukcje palet h1 cechują się przede wszystkim ogromną wytrzymałością, a także są odporne między innymi na ścieranie oraz ekstremalne warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzają się w temperaturach o zakresie o -40 stopni do 70 stopni Celsjusza. Perfekcyjnie potrafią posłużyć przez wiele lat. Ich długa żywotność pozwala stosować je bez konieczności okresowej wymiany. Każda paleta H1 spełnia wszystkie wymogi dotyczące jakości oraz standardy europejskie, dzięki czemu są tak popularne i stosowane w przemysłach o najbardziej zaostrzonych przepisach. Są one niezwykle popularne ze względu między innymi na dbałość o nawet najdrobniejsze szczegóły. Ich producenci stają się gwarantować najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo pod każdym względem.
Paleta H1 świetnie pasuje do transportu euro pojemników spożywczych (typów e1-e4). Niektóre z nich są w stanie wytrzymać ciężar nawet do kilku ton równocześnie, przy czym same ważą niewiele – około 10 kilogramów. Warto wspomnieć, iż istnieje możliwość ich czyszczenia bez większego wysiłku. Można łatwo je utrzymać w czystości, co w szczególności jest ważne dla przemysłu spożywczego. Nie można pominąć również tego, że dzięki nim, łatwiej jest zagospodarować przestrzeń w magazynie.
W przypadku takim jak paleta chep wymiary dzielone są na poniższy sposób:
– 800×600;
– 1200×100;
– 1200×800.
Gdzie stosuje się palety H1?
Palety H1 szczególnie produkowane są z myślą o przemyśle spożywczym, w tym transporcie żywności oraz przechowywaniu jej w magazynach sklepowych. Warto wspomnieć, że często stosuje się je również do poolingu, to jest do obiegu paletowego. W praktyce znaczy to, iż przedsiębiorcy rezygnują z magazynu palet, a w zamian za to wynajmują zewnętrzną firmę, która ponosi odpowiedzialność za całą możliwą gospodarkę paletową, w tym za ich wymianę i transport.